Програмне забезпечення у банківській сфері України грає важливу роль у забезпеченні ефективності операцій, безпеки та якості обслуговування клієнтів. Є ключові аспекти, пов’язані із програмним забезпеченням в банківській галузі:
- інновації та технологічний розвиток;
- співпраця з міжнародними партнерами;
- фаховість та досвід власних програмістів.
Тренди
На сьогоднішні день є основні тренди у глобальному fintech, які відображають динаміку розвитку ринку Fintech в тому числі й в Україні:
- Децентралізовані фінанси (DeFi). Розвиток блокчейн-технологій сприяє зростанню DeFi-проєктів. Наприклад, цифрова валюта центральних банків. В нашому випадку це е-гривня, яка вже почала свій процес народження.
- Інтелектуальні технології та штучний інтелект. Застосування штучного інтелекту для аналізу даних, автоматизації процесів.
- Розширення платіжних можливостей. Розвиток цифрових платіжних систем і мобільних платіжних додатків.
- Зростання кількості інвестицій в fintech. Збільшення інтересу інвесторів до fintech-проєктів.
- Зосередження на кібербезпеці. Зростання усвідомленості про кібербезпеку в усіх аспектах фінансових технологій.
Український банкінг
Банківська система України має кілька великих банків, а також менші фінансові установи. В число ТОП-банків України входять:
- ПриватБанк;
- Ощадбанк;
- Сенс-Банк;
- Укрсиббанк;
- Райффайзен Банк.
Програмне забезпечення у банківській сфері України дуже розвинене, навіть порівнюючи з країнами Європи. Щоб реалізувати це, банки-лідери зазвичай мають великі ІТ-відділи, які розвивають і цифровізують їх. Але навіть такі установи не обмежуються лише власними силами і залучають підрядників.
Наприклад, Ощадбанк мав тісну співпрацю з ІТ-компанією Unity Bars, яка спеціалізується на програмному забезпеченні для банків. Вона має статус прогресивного, ефективного і сучасного розробника ПЗ в банківській системі. Спектр продуктів надзвичайно широкий. Наприклад:
- корпоративне сховище даних;
- автоматизована банківська система з індивідуальним підходом до клієнта;
- платформа для створення інтернет- та мобільного банкінгу для фізичних та юридичних осіб;
- моніторинг фінансових транзакцій фізичних та юридичних осіб;
- апаратно-програмна інфраструктура для роботи з електронним цифровим підписом;
- забезпечення зберігання первинних документів в електронному вигляді;
- система обслуговування кредитної діяльності та автоматизації кредитної установи з повним циклом обслуговування клієнтів;
- послуги з підключення до системи віддаленої ідентифікації – BankID НБУ та інші.
Програмні продукти у банках є “двигуном” для покращення якості послуг та забезпечують ще більшу безпеку фінансових операцій. Це дуже важливо на фоні масових хакерських атак чи кібернебезпек. А розробити такий софт можуть лише справжні профі. І нам дуже пощастило, що в Україні є такі люди, і такі організації.