Принципи вибору броньованих вхідних дверей

Кожна людина в своїй квартирі, будинку, офісі прагне до комфорту і спокою. Не останнє місце займає також питання збереження майна і цінних речей, що знаходяться в приміщенні. Саме тому установка броньованих вхідних дверей стала популярним рішенням і ефективним засобом запобігання несподіваного і варварського вторгнення на особисту територію.

Клас надійності

Очевидно, що основна функція броньованих дверей - захист від злому і доступу зловмисників. Тому бронедвері діляться на класи саме за цією ознакою. Стандарти відповідності броньованих вхідних дверей певного класу прописані у державних стандартах України, зокрема ДСТУ 1 627: 2004 та ДСТУ 4547: 2006. Клас взломостійкості дверей залежить від часу і переліку інструментів, необхідних зловмисникові для відкриття.

1-й клас - відкривається шляхом застосування фізичної сили (удар ногою, плечем).
2-й клас - розкривається за допомогою простих інструментів (викрутка, пасатижі, клини).
3-й клас - розкривається за допомогою спецвикруток і лому.
4-й клас - розкривається досвідченим хакером з застосуванням великого набору інструментів: акумуляторна дрель, стамеска, пилки, викрутки і все вищеперелічене.
5-й клас - для взлому додатково будуть потрібні дриль з набором насадок, електролобзик і можливо навіть «болгарка».
6-й клас - використовуються найпотужніші інструменти: дриль, електропила або лобзик, «болгарка», газовий різак і збільшується час на розтин.

Як бачимо, самі стійкі до незаконного проникнення броньовані вхідні двері - з 4 по 6-й класи. Тому людям, які серйозно підходять до питання безпеки, варто в першу чергу звернути увагу на бронедвері відповідних стандартів. Також броньовані вхідні двері, які встановлюються на офісні, виробничі, складські приміщення по стандартам безпеки повинні бути не нижче 4-го класу взломостійкості. Це враховується і при страхуванні даного майна, і при визначенні тарифів на послуги охоронних фірм і т.д.

Зверніть увагу, взломостійкі вхідні двері здатні перешкоджати несанкціонованому доступу, наприклад розпилюванню "болгаркою", певний час. Якщо ви встановили такі двері, це не означає що зловмисник не зможе потрапити в приміщення - будь-які двері мають свій запас міцності і показники по розкриттю дрилями, ломами і іншими інструментами. Біля дверей високого класу цей показник у кілька разів, а то й десятків разів вище в порівнянні з дверима нижчих класів. Наприклад, якщо двері відповідають 5-му класу, значить вони витримають близько години злому наполегливого професіонала з інструментами відповідного рівня: «болгарками», ломами і т.д, але інструментом 2-го класу злому: викрутка, пасатижі і т.д. такі двері можна не розкрити і за тиждень.

Недешева безпека

Для посилення ступеня власної безпеки і збереження майна, крім самої конструкції і полотна дверей, важливо підібрати надійний запірний механізм. Сьогодні поставники відомих європейських виробників замків для броньованих вхідних дверей пропонують сучасні запірні системи підвищеного ступеня секретності таких ТМ: CISA, MAUER, AZBE, MOTTURA, MUL-T-LOCK. Також для додаткового захисту фахівці рекомендують використовувати броненакладки на замки і спеціальні стяжки на всіх наявних кріпленнях і доп. обладнанні.

Діапазон цін на ринку вхідних броньованих дверей дуже широкий. Вартість залежить від класу взломостійкості, запірного механізму і фурнітури, виду і якості обшивки. Якщо говорити про двері, починаючи з 4-го класу стійкості, то їх вартість стартує приблизно від 30-35 тис. грн.

Безпека коштує дорого, але вона того варта!

0
репостів
0
репостів