Угоди з житловою нерухомістю на українському ринку завжди пов'язані з різними ризиками, котрі чекають покупця. Тому базова юридична підготовка, чітка постановка цілей, технічна перевірка квартири впливають на успіх покупки. Своєю чергою незнання тонкощів чинного законодавства не позбавляє від відповідальності.
Підготовка до дорогої операції
Придбання житла в Ужгороді складається з безпечних і небезпечних етапів. Їх знання дозволять вибрати пристойне житло уникнувши більшості проблем.
До безпечних етапах покупки відносяться:
- прийняття рішення про поліпшення житлового питання;
- вибір відповідних варіантів;
- обговорення нюансів з продавцем;
- особистий огляд житлоплощі.
Подальші етапи купівлі житлової нерухомості пов'язані з ризиками, які можуть привести до серйозних проблем:
- вивчення документації на нерухомість;
- обговорення схеми проведення операції;
- передача завдатку та підписання попереднього контракту;
- узгодження співпраці між покупцем і продавцем;
- підготовка та підписання основного договору;
- офіційна реєстрація угоди;
- передача суми, зазначеної в договорі;
- оформлення нерухомості на нового власника.
Правила вибору житла
Вибираючи житлоплощу потрібно пам'ятати, що основні критерії змінюються відповідно до обставин, що склалися. До базових параметрів гідних уваги варто віднести:
- ціну квартири;
- район розміщення нерухомості;
- технічні параметри житлоплощі;
- особливості проведення операції;
- важливі доповнення для покупця і продавця.
Вивчивши варіанти що сподобалися, можна відсіяти квартири, що не підійшли за вартістю або іншими параметрами. При цьому важливо відштовхуватися від реалістичних критеріїв вибору житла. Не можна вганяти себе в жорсткі рамки. Але і пріоритети треба розставляти вірно. Для прикладу квартира має бути обладнана якісними трубчастими радіоаторами, тут детальніше про них. Адже ніхто не зможе почувати себе комфортно в холодній квартирі.
Актуальні джерела пошуку варіантів
Пошуки квартири будуть успішними якщо покупець весь час буде слідкувати за ситуацією на ринку. Експерти рекомендують дотримуватися наступного алгоритму пошуку:
- Переглянути пропозиції у всіх доступних засобах масової інформації. Це стосується місцевої друкованої преси, агентств нерухомості та звичайно ж інтернету.
- Сформувати список претендентів. В блокнот потрібно виписати варіанти, які підходять за характеристиками та ціною.
- Перевірити інформацію в оголошенні зателефонувавши продавцеві телефоном. Показання власника квартири та текст в оголошенні повинні збігатися.
Розмовляючи телефоном, уточніть наступні моменти:
- наскільки пропозиція актуальна;
- технічні параметри нерухомості;
- швидкість здійснення угоди;
- хто є продавцем: власник або посередник;
- наявність всієї необхідної документації;
- можливість використання позикових коштів в разі потреби;
- час огляду житлоплощі.
Перед виїздом на огляд повторно зателефонуйте продавцеві та переконайтеся, що пропозиція залишилася актуальною.
Нюанси, що заслуговують на увагу
Щоб угода пройшла успішно, покупець квартири в Ужгороді, повинен правильно себе вести на зустрічі з продавцем. Під час огляду нерухомості потрібно дотримуватися наступних правил:
- Оглядати квартиру краще з товаришем або родичем. Не варто брати з собою багато людей тим самим створюючи зайву метушню. Двох людей достатньо, щоб виявити основні проблеми та не допустити банальних помилок.
- Вивчення житлоплощі краще починати з перевірки прибудинкової території. Власникам машин важлива наявність місця для автомобіля, сім'ям з дітьми не завадить дитячий майданчик у дворі.
- Переконатися, що продавець і власник нерухомості одне і те ж обличчя. Для цього потрібно спів поставити інформацію в цивільному паспорті та правовстановлюючих документах.
- Огляд краще проводити днем. За один раз не варто вивчати багато варіантів досить 2-3.
- Познайомитися з сусідами. Вони можуть розповісти багато цікавого про власника житла та особливості проживання в конкретному будинку.
Фінішний етап угоди
У призначений день проведення операції важливо повторно перевірити наявність повного пакета документів, і зробити копії. Обов'язково підписати попередній контракт і взяти розписку про внесення авансу. Переконатися, що продавець виписав всіх мешканців з квартири.
Бажано зробити додаткові екземпляри основного договору. Одна копія буде передана до Державного реєстру речових прав для реєстрації угоди друга залишиться на випадок виникнення спірних ситуацій. Якщо власних знань недостатньо краще звернутися до досвідченого юриста.