Металоконструкції застосовують у багатьох галузях. Але найбільш популярні вони у будівництві.
Сьогодні з металоконструкцій можна побудувати:
- логістичні та складські приміщення,
- виробничі будівлі,
- сільськогосподарські ангари,
- будівлі для харчової промисловості,
- торговельні приміщення,
- спортивні будівлі.
Таке застосування говорить про розвиток будівельної галузі в України. Допомогти у зведенні потрібної конструкції можуть фахівці компанії https://www.llentab.ua/ru/. Проте це ще не всі використані можливості. Адже за кордоном з металоконструкцій активно зводять офісні центри, готелі, багатофункціональні споруди та паркінги. В Україні поки що їх переважно використовують для будівництва торгово-розважальних центрів. Проте легкі сталеві тонкостінні конструкції дуже зручні у побудові навіть індивідуального житла.
Переваги металоконструкцій
Хоча металоконструкції лише набирають популярності, все ж споруди такого типу мають досить суттєві переваги:
- висока швидкість монтажу. Такі конструкції збираються методом болтової збірки. І офіс або ТРЦ можна ввести в експлуатацію на пів року раніше.
- не дорогий кошторис проєкту. Більшість вважає, що вартість спорудження багатоповерхівки із металу на 5–10% вища, ніж із залізобетонного каркаса. Проте витрати на фундамент у першому варіанті менші до 30%. Плюс до того використовуються значно менші терміни на оренду техніки, сплату відсотків за кредитом, заробітну плату тощо.
- мала вага будівельних матеріалів і відповідно легкість у застосуванні.
- надійність у використанні. Не зважаючи на легкість, матеріал має досить сильний рівень опору.
- непроникність для газів та води. Метал дуже щільний, а конструкції між собою поєднані за допомогою техніки зварювання.
- простота у ремонті, оскільки конструкції не складно посилювати, надавати їм підвищену щільність або накладати латки на ділянки, які зазнали корозії.
Особливості проєктування будівель з металоконструкцій
Перед зведенням приміщення з металоконструкцій складається первинна документація. Варто врахувати максимальні навантаження, оцінити можливі деформації та підібрати найоптимальніший матеріал.
Завдяки такому проєктуванню вдається зменшити витрати на будівництво та запобігти виникненню помилок і не очікуваних ситуацій. А також розрахувати терміни зведення будівлі. Довговічність такої споруди залежить від якісно проведених розрахунків навантажень і характеристик конструкції.