Історія появи вечірніх суконь та їх головні моделі

У пошуках ідеальної сукні іноді можна заглянути не тільки в магазин, але і в підручник історії. Ми вибрали найголовніші моделі вечірніх суконь, які завжди залишаються актуальними.

Чомусь при слові «випускний» в голові спливає не ЗНО, «іспити» і «вступ», а «плаття». Ще б пак, можна забути каверзне питання з екзаменаційного білета, тему останнього твору, але перший «дорослий» наряд - ніколи, адже закінчити школу можна тільки один раз в житті. Випускний - це твій перший бал, і наряд для нього вимагає особливого підходу. «Просто красивою» сукнею тут ніяк не обійтися, потрібна спеціальна уніформа «принцеси» - вечірнє плаття https://assorti-odessa.com.ua/g22162623-vechernie-naryadnye-platya.

Вечірні сукні з'явилися в гардеробі відносно недавно. Так в Вікторіанської Англії називали наряди для званих вечерь, прийомів і виходів в театр. Перший час вони поступалися по пишності придворним або бальним сукням, але до кінця XIX століття завоювали статус найрозкішнішої речі в гардеробі. У цьому вечірній сукні допомогло ще одне нововведення XIX століття - магазини готового одягу. До того часу «зайвий» одяг був по кишені тільки дуже багатим людям і аристократам.

Знатні дами замовляли сукні у кутюр'є. Але з появою prêt-à-porter вони стали доступні і простим смертним. Вечірні сукні з'явилися одночасно з модою в тому її вигляді, до якого ми звикли.

Незважаючи на те що саме слово «мода» - французьке, а батьківщиною вважається Париж, «заснував» її англієць Чарльз Фредерік Ворт. Він першим став створювати сезонні колекції, влаштовувати покази замість демонстрації речей на манекенах і пришивати лейбли до своїх речей.

У 1858 році цей британський модельєр відкрив в Парижі свій будинок моделей, а потім заснував Синдикат високої моди. Це поклало початок сучасної модної індустрії.

Різноманітність сьогоднішніх колекцій не снилося ні Полю Пуаре, ні Коко Шанель, але спадщина великих модельєрів минулого не забута. XX століття подарувало нам вісім культових суконь, які ніколи не вийдуть з моди.

Пако Рабан вважав, що справжнє відкриття в моді - НЕ фасон, а матеріали. Самим незвичайним його винаходом стала сукня «Зроби сам». Футболка з пластикових кружечків і кілець продавалося в розібраному вигляді. За задумом автора, дівчина могла створити модель по своєму смаку і настрою.

Найзнаменитіше маленьке чорне плаття створила не Коко Шанель, а Юбер Живанши. Його модель увійшла в історію завдяки фільму «Сніданок у Тіффані» з Одрі Хепберн.

Класисне вечірнє плаття

Класичні вечірні сукні мало змінилися з часів Чарльза Уорта. Вони як і раніше в підлогу, з відкритими руками, які закривають рукавичками, іноді з пишною спідницею і завжди з дорогих тканин. Декор вечірніх суконь приголомшує уяву: бісер, стеклярус, мереживо, вишивка, складні аплікації або зроблені вручну тканини - в боротьбі за красу всі засоби хороші.

Коктейльне плаття

Коктейльне плаття - молодший брат вечірнього. Його основна відмінність від «дорослого» родича - довжина «близько коліна». Воно з'явилося в 20-е, в розпал сухого закону в Америці. У ньому танцювали чарльстон в заборонених барах-спікізі. Атмосфера злачних закладів надавала відтінок провокації не тільки танцю, а й сукні. Згодом чарльстон проник в великосвітські вітальні, а коктейльне плаття стало гідною альтернативою вечірнього. Сьогодні його надягають на вечірки, вечері і урочисті заходи, що починаються до 7 години вечора.

Маленьке чорне плаття

Пантеон культових суконь поповнювався не тільки з волі інфантильних кокеток. Після Першої світової жінки пристосовувалися до нової реальності, де потрібно бути самостійною. Модельєри дуже чуйно прислухалися до віянням епохи. Поль Пуаре звільнив жінок від корсетів і нижніх спідниць, а Коко Шанель надала стильний вигляд новій жіночій уніформі - короткій траурній сукні.

Вона виявилася настільки універсальною, що в ній ходили в будні і свята. Так Коко створила нову ікону стилю - маленьке чорне плаття. Це плаття стало синонімом боротьби за незалежність сили і елегантності.

0
репостів
0
репостів