Більшість сучасних професій передбачає постійне вдосконалювання навичок. Правники, а особливо молоді, не є виключенням. Для того, щоб юрист побудував успішну кар’єру, йому треба наполегливо працювати над собою.
Під цим розуміється і робота з низкою джерел. Цими джерелами можуть бути нормативно-правові акти, книги відомих практиків та наукових працівників в правовій галузі. Якою же літературою частіше за всього користуються юристи?
Основні джерела
Базовим документом для будь-якого спеціаліста є Конституція України. Вона є головним законом держави. Звичайно, її текст можна швидко знайти в інтернеті. Але часто трапляються випадки, коли потрібен друкований варіант.
В книжковому магазині можна придбати будь-які варіанти, які відрізняються між собою ціною, форматом, якістю друку. У будь-якому випадку юрист знайде для себе потрібний примірник.
При цьому, редакція Конституції завжди викладена в актуальному стані. Це означає, що можливо придбати текст з урахуванням усіх законодавчих змін, внесених Верховною Радою України.
Другим за важливістю для професіонала є цивільне законодавство. Їм охоплюється більшість майнових відносин у державі. Існує багатий вибір підручників, монографій, наукових праць, предметом яких є цивільне право.
Наприклад, можна знайти літературу, присвячену праву власності, договірним відносинам, об’єктам інтелектуальної праці. Вибір може бути обумовлений спеціалізацією юриста.
Корисним стане коментар до Цивільного кодексу України. Його авторами є досвідчені юристи, вчені та судді. Їх позиція допоможе знайти відповіді на багато важливих питань.
Кримінальне законодавство
Багато молодих юристів, адвокатів-початківців мають намір здійснювати практику у кримінальному процесі. Тоді без досконального знання профільного законодавства не обійтись. Перш за все, потрібно знати Кримінальний кодекс, його загальну та особливу частину.
Окрім того, дуже корисним стане коментар до ККУ. В ньому розкриваються практичні особливості застосування кожної із статей. Окрім того, можна знайти корисні приклади з судової практики.
Коментар корисний ще тим, що в ньому наведено взаємозв’язок декількох статей Кримінального кодексу. Так юристу буде простіше вирішити поставлене завдання.
Книги для особистого розвитку
Юрист повинен працювати над собою не тільки в професійному плані. Йому треба приділяти увагу розвитку особистих якостей. І в цьому надасть допомогу окрема література.
Наприклад, фахівець повинен вміло керувати власним часом, тобто володіти навичками тайм-менеджменту. У відповідних інтернет-магазинах можна побачити великий вибір книг на цю тематику.
Робота професіонала щоденно пов’язана с розумовим навантаженням. Тому актуальним є запобігання стресу. В пригоді може стати «Маленька книжка ікігай. Секрети щастя по-японські». Ії автором є Кен Могі. Також можна прийняти до уваги бестселер Райана Холідея «Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем».