Нюанси перевезення небезпечних ADR вантажів по Україні

Небезпечні вантажі – це спеціальні речовини, які при транспортуванні та зберіганні можуть створювати серйозну загрозу здоров'ю або навіть життю людей, негативно впливати на стан навколишнього середовища. Для таких вантажів, перевозкою яких займається транспортна компанія «АСД Логістик», використовується спеціальна абревіатура ADR, яка є скороченням від "European Agreement of Transport of Dangerous Goods on Road". Європейська угода про міжнародні вантажоперевезення автомобільними шляхами є міжнародним стандартом, що регламентує безпечну доставку небезпечних матеріалів у країнах Європейського Союзу.

ADR вантажі – основні класи

Згідно з чинною Європейською угодою всі небезпечні вантажі класифікуються на дев'ять основних класів:

  1. вибухові речовини;
  2. газоподібні речовини, у тому числі токсичні та горючі;
  3. легкозаймисті рідкі сполуки;
  4. легкозаймисті тверді сполуки, а також самозаймисті хімічні сполуки та хімічні сполуки, що можуть виділяти горючі газоподібні речовини при контакті з водою;
  5. органічні пероксиди та окиснювальні хімічні речовини, які можуть спровокувати загоряння або посилити пожежу;
  6. токсичні та інфекційні сполуки біологічного характеру;
  7. радіоактивні сполуки;
  8. корозійні хімічні сполуки, які можуть призвести до руйнування чи пошкодження інших матеріалів;
  9. інші небезпечні матеріали.

Для кожного класу небезпечних вантажів розроблено та введено в дію особливі правила транспортування, які здатні мінімізувати ризик заподіяння шкоди здоров'ю людей та навколишнього середовища.

Нюанси перевезення небезпечних ADR вантажів

Технічні вимоги до перевезення таких вантажів залежать від їх характеру, кількості та маршруту. Для міжнародного транспортування необхідна сувора відповідність автомобіля, персоналу та умов доставки європейській угоді щодо доставки небезпечних вантажів. За словами спеціалістів компанії https://logist.kiev.ua/, кожен автомобіль повинен мати спеціальне маркування для точної ідентифікації вантажу, включаючи класи та підкласи. Наприклад, вибухові речовини першого класу мають відповідно до європейського законодавства три підкласи:

    1. ті, що становлять значний рівень небезпеки для навколишнього середовища;
    2. ті, що не вибухають, але які можуть давати уламки;
    3. ті, що не вибухають, але можуть викликати вогонь.

Маркування має наноситься на автомобіль у певних місцях кузова та кабіни у вигляді наліпок. Наклейки повинні відрізнятися міцністю, добре триматися на металевих та пластикових поверхнях, їх має бути добре видно за будь-яких погодних умов.

0
репостів
0
репостів