Оформлення інтер'єру – це мистецтво. Від вас воно вимагає не лише смаку, а й розуміння того, що таке кольорова палітра та гармонія, функціональність та просторові рішення, тощо. Навіть найбільш досвідчені декоратори можуть припуститися помилок, а що все казати про аматорів? Не кожен може визначити, що саме може стати достойною окрасою вітальні – дерев'яна карта України чи панно, або ж які кольори обрати для маленькою спальні. Сьогодні ми поговоримо про найпоширеніші помилки в декоруванні дому, щоб допомогти вам їх уникнути.
Занадто багато деталей
Досить популярна помилка, якої допускаються багато домовласників. Занадто багато меблів, картин, подушок, ваз та інших елементів захаращують простір. Вихід? Піклуйтесь про те, щоб ваш інтер’єр був добре збалансований, а на видному місці були лише ті аксесуари, які підкреслюють стиль та створюють затишок.
Неправильне освітлення
Іноді саме освітлення відіграє ключову роль у тому, як ми сприймаємо простір. Обмежуючись однією центральною люстрою, ви робите кімнату плоскою та похмурою. Щоб створити комфортну атмосферу в приміщенні, комбінуйте локальне, загальне та декоративне освітлення (світлодіодні стрічки, бра, торшери, тощо).
Невідповідність пропорцій
Одна з частих помилок – це цілковита невідповідність розмірів меблів та аксесуарів до масштабу вітальні, кухні, спальні чи іншої кімнати. В результаті це значною мірою порушує баланс. Зокрема, величезне крісло в маленькій спальні буде виглядати занадто громіздко, в той час як малесенькі аксесуари просто-напросто «загубляться» в просторій вітальні. Ніколи не перенавантажуйте приміщення та завжди дотримуйтесь правил пропорційності.
Помилки в кольоровій палітрі
Якщо ви неправильно підберете кольори, ви позбавите інтер’єр гармонії. Занадто темні чи яскраві відтінки – це прямий шлях до того, що в кімнаті переважатиме несприятлива атмосфера. Наша порада – правило 60-30-10, де 60% – це основний колір, 30% – це додатковий колір та 10% – так званий акцентний колір.
Неефективне використання простору
Іншими словами – відсутність зонування. Рекомендуємо в великих кімнатах чи студіях використовувати меблі, килими чи перегородки в якості деталей, які розділятимуть простір на функціональні зони.
Увага лише на зовнішньому вигляді
Красива кімната – це чудово. Однак якщо всі речі в ній були обрані виключно через їх зовнішню привабливість, дуже скоро ви відчуєте значний дискомфорт. Адже меблі, які не відповідають вашим потребам, радості не принесуть – лише дискомфорт. Нехай це будуть вироби, які не лише стильні, але й зручні, функціональні та компактні (якщо це потрібно).
Відсутність особистих речей
Дім – це відображення того, ким ви є. Якщо він виглядає занадто стандартним та позбавленим особистих акцентів, ні про яку індивідуальність не може бути й мови. Саме тому декорування потрібно доповнювати речами, які красномовно свідчать про те, чим ви живете та захоплюєтесь. Це може бути все, що завгодно – від сувенірів, куплених під час подорожей, до хендмейд речей та фото в рамках.
Ми сподіваємося, що уникаючи помилок, які ми перелічили, ви зможете створити житло, в якому краса та комфорт йдуть пліч-о-пліч.