Вирушаючи до України на автівці, зареєстрованій на власника з Польщі варто знати не тільки правила перетину кордону, а й мати відповідні документи. Зокрема, знадобиться довіреність на авто в Польщі, процедура укладення якої вимагає певних знань. Формат документа може бути незнайомим пересічному українцю. Тож, як зробити все правильно? Спробуємо розібратися для чого і як правильно оформити необхідну довіреність у сусідній країні.
Підстави оформлення довіреності на авто в Польщі для України
Юридичні питання для українців у Польщі - справжній виклик, адже даються в знаки мовний бар'єр, відсутність знань у законах цієї країни, а оформлення такого документа, як довіреності вимагає бездоганної підготовки. Документ має ряд підстав для використання за межами Польщі, наприклад, в Україні:
- для керування машиною в разі, якщо водія зупинять для перевірки документів, аби зняти підозру, що він незаконно ним користується;
- для виїзду/в'їзду за кордон на авто, яке не зареєстроване на водія, але потрібне право на його користування;
- для службового використання;
- для прокату, оренди автівки на законних підставах.
Для оформлення довіреності у Польщі є декілька способів: в дипустанові України, у нотаріуса, через посередництво юридичної компанії, як Gravitas Group. До слова, остання допоможе виготовити й дублікат документа, наприклад, свідоцтво про зміну імені.
За повноваженнями розрізняють генеральну, спеціальну та разову довіреність, залежно від мети можна легко визначити, яку саме необхідно оформити і які права потрібно передати повіреній людині. Якщо буде здійснюватися продаж автівки в Україні, то водію варто мати на руках нотаріальний акт - форма довіреності, яку вимагають сервісні центри МВС.
Які дані має містити довіреність і який порядок оформлення
Процедура підготовки довіреності передбачає визначення типу документа, а також його підготовку з особистими даними довірителя, довіреної особи, чітким описом повноважень, місцем та датою його складання. Крім того, хоч апостиль на документи не вимагається, проте нотаріальний переклад має бути обов'язково, аби вони були легальними. Сама довіреність має бути двома мовами - польською та українською.
Крім того, може знадобитися реєстрація довіреностей, яку проводять у відповідних органах. Взяти усі клопоти щодо оформлення можуть спеціальні юридичні компанії, які не тільки юридично грамотно підготують папери, подання, а й забезпечать дотримання всіх вимог.
Таким чином, у Польщі можна оформити два види довіреностей: звичайне засвідчення підпису та нотаріальний акт. Тут важливо не лише правильно оформити її відповідно до вимог Польщі, а й України, тож і переклад і правильне оформлення мають бути присутніми. Мінімізація усіх ризиків можлива, якщо звертатися до професійних юристів. Це стосується не тільки авто, а й операцій з нерухомістю чи інших правочинів.