Професійний догляд за волоссям – шлях до завжди красивого та здорового волосся. Але варто купувати виключно професійну продукцію, створену в спеціальних лабораторіях. В каталогах сучасних магазинів клієнти знаходять ботокс, кератин та багато інших засобів для процедур, які можна виконувати вдома. Професійні засоби надають волоссю природного блиску, краси, сили, еластичності, м’якості та гладкості.
Типи косметики для волосся
Комплексний підхід по догляду за волоссям допомагає зробити пасма густими та привабливими. Важливо обирати догляд індивідуально, враховуючи особливості та потреби волосся і шкіри. Повноцінний догляд складається з трьох основних етапів:
- очищення;
- зволоження;
- живлення.
Для цього існує наступна косметика для волосся:
- Очищувальна. Шампунь – важливий і вкрай необхідний для всіх типів волосся. Саме від якості шампуню залежить результат подальших етапів догляду. Він має гарно видаляти забруднення, надлишки відмерлої шкіри, косметики та можливого засмічення, що накопичується протягом перебування на вулиці. Важливо, щоб шампунь забезпечував якісне очищення, не пересушуючи шкіру голови. Необхідно, щоб він підтримував необхідний рівень зволоження й живлення.
- Зволоження та пом'якшення. З цим завданням здатні впоратися кондиціонери для та бальзами для волосся. Вони гарантують користувачам легке розплутування, розгладження та відновлення текстури волосся. Використання шампуню і кондиціонера з однієї серії підвищує ефективність догляду.
- Живлення. Маски для волосся забезпечують глибоке живлення, насичуючи волосся мікроелементами та відновлюючи його структуру. Рекомендується використовувати маску двічі на тиждень для досягнення видимого стійкого результату. Маски для росту волосся сприяють зміцненню фолікулів, стимулюють ріст та оновлюють сплячі волосяні цибулини.
- Термозахист. Забезпечує зволоження і створює захисний шар на волоссі, який оберігає його від впливу високих температур.
Додатковий догляд:
- масло для волосся: суміш олій та вітамінів, які регенерують і зволожують волосини, надаючи їм блиску і шовковистості. Масло мінімізує посічені кінчики, робить пасма більш слухняними та гладенькими;
- флюїд і сироватка: призначені для відновлення кінчиків. Продукти живлять і захищають кутикулу, обволікаючи її та зберігаючи цілісність;
- спреї: існують доглядові, стайлінгові та лікувальні. Захищають від високих температур, зволожують, надають об'єму і спрощують процес розчісування.
Професійні засоби допомагають зробити волосся по-справжньому неймовірним.
Як вибрати засоби для волосся за типом волосся
Під час вибору засобів для догляду за волоссям важливо враховувати тип шкіри голови:
- жирний;
- сухий;
- чутливий;
- комбінований.
Варто враховувати і особливості волосся:
- пористість;
- хвилястість;
Це допоможе підібрати ефективні засоби, які сприятимуть здоров'ю структури волосся, шкіри голови та волосяних фолікулів.
Деякі засоби спрямовані на:
- відновлення структури волосся;
- усунення ламкості;
- зміцнення локонів;
- боротьбу з лупою та випадінням.
Щоб захистити волосся та забезпечити йому доглянутий вигляд, рекомендується обирати натуральну косметику, що підходить конкретному типу волосся. Вона м'яко впливає на шкіру голови, не порушуючи кислотно-лужний баланс. Правильно підібрана косметика зберігає захисний бар'єр.
Догляд та відновлення волосся
Головна особливість косметичних засобів — у їх складі є активні компоненти, що робить догляд більш ефективним, розв'язуючи головні проблеми шкіри голови та волосся. Так, шампунь для жирних коренів і сухих кінчиків часто містить:
- комплекс фруктової та саліцилової кислоти;
- екстракт рослинної кори, яка змушує зникнути з голови мертві клітини епідермісу, жирові забруднення, ороговілі клітини, залишки важких металів і засобів для укладання.
У натуральній косметиці відсутні агресивні компоненти (сильні консерванти, нафтопродукти, сполуки алюмінію, парабени, силікони, штучні сульфати).
Сучасні засоби адаптовані до різних типів волосся: фарбованого, кучерявого, пошкодженого, жирного та інших.
Плануючи придбати професійну косметику для домашнього догляду, слід:
- порадитися з спеціалістом;
- вибирайте засоби, орієнтуючись на тип волосся чи конкретну проблему;
- звернути увагу на активні компоненти у цих засобах.
Більшість салонної косметики спрямована на вирішення конкретних проблем. Після придбання важливо ознайомтеся з інструкцією та дотримуватися правил використання.