Газанія – сонячна краса для вашого квітника

Газанія (Gazania) – рід багаторічних трав'янистих рослин родини складноцвітих. Ці квіти походять з Південної Африки та вирізняються яскравими барвами та довгим періодом цвітіння. Вирощування газанії з насіння доступне кожному садоводу-аматору.

Види та сорти газанії

Найпопулярніший вид – газанія річна (Gazania rigens). Її сорти відрізняються забарвленням квіток:

  • Дача Ідеал – жовтогарячі квіти з темною облямівкою;
  • Санштрайк – жовто-оранжеві квіти;
  • Талісман – змішані відтінки жовтого, помаранчевого та бронзового.

Також поширені газанія гібридна (Gazania hybrida) та газанія довгоквіткова (Gazania splendens). 

semena cvetov gazania big kiss f1 white flame imp 700x700

Підготовка до посіву

Насіння газанії https://vesnodar.com.ua/ua/semena-cvetov/gazania висівають наприкінці березня – на початку квітня. Підготуйте розсадні ящики або касети з дренажними отворами та універсальним субстратом.

Насіння газанії (гацанії) дрібне й тверде, тому перед посівом його рекомендують замочити на 12-24 години в розчині стимулятора росту для кращого проростання.

Посів та догляд за сходами

Насіння акуратно рівномірно розподіляють по поверхні субстрату і злегка засипають тонким шаром ґрунту. Зверху накривають плівкою чи склом і ставлять в тепле місце +20...+25 °C.

Зберігають помірну вологість, регулярно провітрюючи. Сходи з'являться за 7-20 днів. Після появи сходів знімають укриття та пересаджують сіянці на добре освітлене місце.

Пересадка розсади

Коли у розсади з'являться 3-4 справжніх листочки, її пікірують на відстані 5-7 см в окремі стаканчики або касети. Запобігають виляганню рослин шляхом їх підв'язування і придушування температури.

З настанням тепла розсаду поступово загартовують на вулиці та висаджують на клумбу або грядку після мінування загроза заморозків.

Вимоги до ґрунту та сонця

Газанія любить родючі, дренажні, нейтральні або слаболужні ґрунти. Не переносить застою вологи і перезволоження.

Це світлолюбна рослина, їй потрібно сонячне розташування без переущільнення та затінення. За нестачі світла кущики витягуються й погано цвітуть.

Проблеми з вирощуванням газанії

Газанія є привабливою декоративною рослиною, проте при її вирощуванні можуть виникнути певні проблеми.

1. Пошкодження від посухи та спеки

Газанія потребує регулярного помірного поливу та не переносить тривалу посуху і спеку. Перегрів ґрунту та листя може призвести до їх підсихання та зів'янення рослини.

2. Пошкодження від холоду

Ця рослина не витримує заморозків, тому в регіонах з холодними зимами її потрібно вирощувати як однорічник або захищати від холоду.

3. Хвороби

Газанія схильна до грибкових захворювань, таких як борошниста роса, сіра гниль і коренева гниль при надмірному зволоженні. Це може призвести до відмирання рослини.

4. Шкідники

На газанію можуть нападати попелиці, кліщі, трипси, які висмоктують соки з рослини і передають вірусні інфекції.

semena cvetov gazania new day f1 rose shades 700x700

Поєднання з іншими квітами

Газанію рекомендують висаджувати у складі бордюрних і міксбордерних посадок разом такими декоративними рослинами: 

  • Портулак, цинеракрил, вербена – теплолюбними рослинами.
  • Іберіс, айстри, агератум – стрижневими культурами.
  • Бегонія, петунія – для створення колірних акцентів.
  • Базилік – для контрасту та аромату.

Не рекомендується поєднувати газанію з тіньовитривалими та вологолюбивими культурами, а також з високорослими, що можуть її затінити.

Догляд у період цвітіння

Під час цвітіння газанію регулярно підживлюють повним комплексним добривом з мікроелементами. Вчасно видаляють обпалі квітки для підтримки декоративності.

Для тривалого цвітіння рослині потрібен хороший полив, але без переущільнення субстрату. Ефектним буде мульчування ґрунту.

При правильному догляді одна рослина газанії може безперервно цвісти більше 3 місяців! Саме тому ці життєрадісні квіти так полюбилися садоводам.

0
репостів
0
репостів