Чому тестувальники ПЗ вже 3-й рік б'ють рейтинги найпопулярніших професій?

Насправді, першим напливом бажаючих піти в тестувальники був ще період в 2016-2017 роках, коли курси в цій IT-сфері були у кожного на слуху. Проте в більшості випадків мало хто знав що це за професія. Склалось амплуа, що це швидко і можна одразу заробляти великі кошти. Проте на той час випускників різноманітних шкіл було в надлишку, і спеціалісту рівня Junior було важко знайти перше місце роботи. На одну вакансію надходило по 5-10 резюме кандидатів.

Через такі показники інтерес до цієї професії дуже швидко вщух і впродовж декількох років, поки розвивалась ця сфера, кандидатів було надто мало.

Яка зараз ситуація з роботою?

На сьогоднішній день спостерігається дефіцит кваліфікованих спеціалістів. Тож на вибір одного спеціаліста приходиться 2-3 вакансії. А з виходом російських компаній і розривом співробітництва з європейськими командами, надає змогу прогнозувати збільшення попиту ще як мінімум в два рази. А також фінансова оплата проєктів теж збільшиться, так як російські спеціалісти були більш дешевою робочою силою і часто занижували ціни ринку.

Якщо у Вас є також бажання започаткувати свою команду для розробок та тестування ПЗ, то в 2023 закладений бюджет в державі на фінансування стартапів. Більш детальний анонс пройде в додатку “Дія” на початку року.

Чи дійсно легко стати тестувальником з нуля?

Тестування, як і вказано вище, завжди вважалось доступною до вивчення професією. Так само, як і зараз, тестувальник ПЗ з нуля може отримати всі необхідні базові знання і відточити одразу свої навички на практиці впродовж проходження курсу. Тривалість якого зазвичай складає 2,5 місяці, в той час як на інших професіях IT-напрямків навчання тривають від 6 місяців.

Вже третій рік поспіль стрімко набувають популярності різні види навчання саме за цим напрямком. Багато компаній розробляють свої курси тестувальників, після яких обирають найсильніших учнів в свою команду. В цілому, рівень лояльності до новачків значно підвищився.

Яка заробітна плата тестувальника?

На початковому рівні тестувальник з нуля може розраховувати на заробітню плату у розмірі $500-$800. Так само на цьому рівні отримує і дизайнер-початківець, і верстальщик, і деякий різновид розробників. Після першого року можна, доклавши зусиль, отримати дохід $1500-$1800. Через три роки можна вийти на рівень з розробником, і отримувати оплату праці $3500.

Часто стикаємось з твердженням, що тестувальник ПЗ отримує найменшу зарплату, порівняно з іншими спеціальностями. Проте, все залежатиме від співробітника, і є багато прикладів, коли тестувальники отримують і по $5000-$6000.

Чому саме тестування?

По-перше, це найбільш легка професія з отримання знань та відточення навичок, найбільш швидке навчання. По-друге, кількість пропозицій роботи значно перевищує кількість спеціалістів на ринку праці. А в деяких школах, наприклад в “IT Testing School”, додатково допомагають з працевлаштуванням. Приєднуйся до лав, тестувальник з нуля - це легко. 

0
репостів
0
репостів