Історія появи та розвитку сантехніки

Перша сантехніка з'явилася ще в глибоку давнину. Наприклад, уже в Стародавній Індії близько 6 тисяч років тому використовувалися ванни - археологи знайшли залишки цих пристосувань з підведеними до них комунікаціями.

У Китаї в 100 році нашої ери використовувалися унітази, втім, заслуга винаходу унітазів належить не їм, а древнім римлянам, які перейняли їх, швидше за все, у греків.

У руїнах осель майя в Мексиці виявлені якісь подібності душових кабінок та інші сантехнічні пристосувань, виготовлених з кераміки і деяких металів. Так що історія сантехніки в більш-менш сучасному її вигляді не така вже й маленька, і налічує сотні і тисячі років.

Але це, якщо можна так сказати, все приповідка, а насправді коріння сучасної сантехніки, в тому вигляді якою ми її сьогодні маємо, знаходяться в Європі.

Сучасна сантехніка - з чого все почалося

Перше масове виробництво ванн налагодили французи, перший унітаз, що нагадує сучасний, створив знаменитий Леонардо да Вінчі, унітаз із зливним бачком створив для англійської королеви Джон Харрінгтон.

Майже всі великі люди доклали свою руку до сантехнічних приладів, так знаменитий лорд Кельвін створив змішувач, що дозволяє змішувати холодну і гарячу воду.

Але по-справжньому регулярно митися привчила у вісімнадцятому столітті спочатку Францію, а потім і всю Європу, маркіза Помпадур, якій не подобалося практично повна відсутність гігієни, що панувала серед французької аристократії. Ось з вісімнадцятого століття і веде відлік сучасна сантехніка.

Унітази

За минулий час, звичайно, не може бути ніякого порівняння з тим, з чого починалася історія гігієни цивілізації і з тим, що ми маємо сьогодні. В інтернет магазині Аквавин ви можете особисто поглянути до чого дійшов прогрес сучасного виробництва сантехніки.

Але якщо повернутись до історії, то слід, напевно, почати з самого насущного, з унітазів. Від простеньких унітазів, які не мали зливу, не були пов'язані з каналізацією (бо такої не було), до сучасної чудо техніки. Одне тільки перерахування функцій, які виконують унітази, займе чимало місця - це і змив, і економічний змив, і насичення повітря ароматичними добавками ...

Не можна не сказати про диво японської техніки, унітаз з комп'ютерним управлінням, який виробляє і аналізи, визначає вагу, і організовує музичний супровід.

Але це тільки функціональні характеристики, а скільки існує різновидів за місцем розташування: на підлогу, підвісні, вбудовані в стіну, з вбудованими бачками, і з вбудованими спеціальними клапанами.

Ванни

Не менший шлях проробили на сьогодні буденний засіб гігієни, такий як ванна.

Першопрохідці - французи, які в вісімнадцятому столітті стали випускати сталеві ванни. Але це були дорогі вироби, які не кожному були по кишені. Однак з початку 20 століття промисловість стала випускати чавунні ванни, які були дешевше ванн сталевих, що і послужило стимулом різкого стрибка виробництва такого необхідного приладу.

Ну а з настанням століття хімії, появою акрилу і інших полімерів, ванни досить швидко перетворилися на справжні витвори світового мистецтва, які не поступаються за витонченістю навіть музейним експонатам.

Так, на сьогодні полімери із застосуванням натуральних наповнювачів дозволяють отримати ванни, які практично не відрізняються від природних кольорів, скажімо онікс, мармур, малахіт. Застосування самих різних полімерних матеріалів дозволяє отримувати не тільки різні кольори, але і різні конфігурації ванн. Це і кутові ванни, і круглі ванни, і шестигранні, і інші конфігурації - наскільки дозволяє фантазія дизайнера, що було неможливо при виробництві сталевих і чавунних ванн.

Ну а вінець - це ванни з гідромасажним пристосуванням, що дозволяють отримати повноцінний масаж, не виходячи з дому. Винахід братів Джакузі широко впроваджується в життя.

Душові кабіни

Не завжди, на жаль, є можливість встановити ванну в умовах старих будинків. Маленькі санвузли абсолютно не пристосовані для цього, і тут на допомогу приходять душові кабіни. Компактні, що займають мінімум місця, душові кабіни дозволяють вирішувати питання особистої гігієни там, де, здавалося б, це просто неможливо.

Раковини та умивальники

Супутниками ванних і унітазів виступають раковини. Від простих умивальників, до фаянсових чудес, блискучих емаллю. Різної форми, і різного кольору умивальники покликані радувати око.

Як і унітази, умивальники пройшли в своєму розвитку великий шлях. Сьогодні існують різні типи раковин: підвісні, підлогові, вбудовані прямо в меблі, і інші, і зовсім вже не доводиться говорити про форми. Вибір раковин настільки широкий, цікавий і різноманітний, що можна підібрати все чого душа бажає. 

Змішувачі

Нерозлучні з раковинами прилади для подачі води, змішування гарячої і холодної води, так звані змішувачі. Як говорилося вище, змішувач придумав лорд Кельвін, але тільки до кінця 20 століття світ остаточно позбувся страшних, мідних і латунних кранів.

Сьогоднішні змішувачі практично не нагадують своїх попередників, нікельовані і хромовані, виконують свої функції, вони скоріше схожі на пристосування з операційних, всім своїм виглядом демонструють повну гігієнічність.

0
репостів
0
репостів