Передміхурова залоза — це виключно чоловічий орган, який розташований під сечовим міхуром. Коли вона запалюється, то перетискає уретру, через що виникають проблеми з сечовипусканням. У медицині цей хворобливий стан іменується як «простатит», що в перекладі з латинської означає «набряк». У цій статті ми розглянемо, які існують таблетки від простатиту, а також його симптоми і причини виникнення.
Клінічна картина
На жаль, в сучасний час простатит набув широкого поширення. Від нього страждають чоловіки як молодого, так і старшого віку. Причини, які провокують розвиток захворювання, наступні:
-
інфекції, що передаються статевим шляхом;
-
малорухливий спосіб життя;
-
тривале утримання від статевого акту;
-
фізичні перевантаження;
-
часті стреси;
-
гормональний збій;
-
переохолодження.
Простатит має яскраво виражену клінічну картину. Хворий відчуває дискомфорт і біль при сечовипусканні, часто ходить до туалету, але при цьому присутнє відчуття неповного випорожнення сечового міхура. Також такий стан часто супроводжується еректильною дисфункцією і підвищеною температурою.
Варто відзначити, що буває прихована форма простатиту. Тоді запальний процес протікає без симптомів і хворий чудово себе почуває. Виявити проблему можна тільки на плановому обстеженні у лікаря.
Особливості лікування
Ефективна схема лікування простатиту розробляється лікарем тільки після обстеження і встановлення типу і форми захворювання, в кожному разі вона індивідуальна. Пацієнти з інтоксикацією і гарячкою екстрено госпіталізуються, а хворі з легкою формою запалення передміхурової залози можуть лікуватися амбулаторно.
План лікування, як правило, включає в себе наступні заходи:
-
Медикаментозна терапія. При бактеріальній формі простатиту хворому призначаються антибіотики, які вбивають бактерії і віруси. Для зняття болю і набряку призначені міорелаксанти і альфа-адреноблокатори. Останні також розслаблюють м'язи сечового міхура, що сприяє поліпшенню потоку сечі. Нерідко призначаються препарати комплексної дії, які знімають всі симптоми, наприклад «Еростамін»
-
Підтримувальна терапія. Для якнайшвидшого одужання хворому рекомендовано пройти курс масажу простати, ударно-хвильової терапії та лікувальної фізкультури. У деяких випадках призначається дієта, яка виключає жирну і солону їжу, каву та кислі напої.
-
Хірургічне втручання. Відкрита операція — це крайні заходи, коли інші способи лікування не допомогли. Хворому призначається трансуретральна резекція простати — видалення заражених тканин, або ж простатектомія — видалення простати і оточуючих її тканин.
Простатит простіше попередити, ніж лікувати. Фахівці рекомендують дотримуватися здорового способу життя, регулярно займатися спортом і уникати стресових ситуацій.