Для здорового сну найважливіші дві речі - матрац та постільна білизна. Меблі, феншуї, жіночі піжами...це все другорядне. Про матраци ми поговоримо в наступному матеріалі, а от на що потрібно звернути увагу при виборі постільної білизни поговоримо тут. Адже важливий не тільки матеріал, але і багато інших чинників.
Перше правило - це натуральність.
Натуральним повинен бути матеріал, з якого зшита ліжко. Нагадаємо, що натуральні дизайнерські тканини - це льон, бамбук і бавовна різних плетінь, а також їх суміші в різних пропорціях. Зверніть увагу на запах тканини - він повинен бути не хімічним, не різким, а приємним. І ніякого запаху сирості або цвілі! Це буде означати, що комплекти постільної білизни неправильно зберігали на складі і в них вже завелися бактерії. Махрові простирадла не варто обирати на літо, вночі тіло перегріватиметься і ви будете потіти, що у свою чергу також сприятиме розвитку бактерій.
Друге - це колір і малюнок.
Саме від кольору ліжку часто залежить настрій, з яким ми засинаємо і прокидаємося. Погодьтеся, що кожен хоче прокидатися бадьорим, відпочившим і з хорошим настроєм на продуктивний день. Так ось, експерти інтернет-магазину "Подушка" https://podushka.com.ua/ наголошують, що найкраще для цього підходять не яскраві кольори, які, здавалося б, повинні віддавати свою енергію, а навпаки - спокійні відтінки. Пастельні відтінки заспокоюють розум, а помітні - наприклад червоний - психологічно впливають на людину, пригнічують, роблять агресивним, а людина цього навіть не помічає. Як це відбувається: прокинувся і не замислюєшся про свій настрій, коли прокинувся, просто не звертаєш уваги. А колір підсвідомо впливає на людину. І якщо постелити в ліжко білизну яскраву або з строкатим, великим малюнком - то з ранку людина прокидається вже «заведена», і уявний прилив енергії вже до середини дня виливається в стрес для нервової системи.
Третє правило - це правильно обраний розмір простирадла і підодіяльника.
Розмір потрібно вибирати так, щоб простирадло могло заправлятися під матрац, або вшивати в простирадло гумку. Для чого? Щоб вона не збиралася в ногах під час сну і не заважала, щоб не утворювалися складки і не давили на хребет.женская пижама
Четверте правило - перевірте зносостійкість матеріалу.
Вона залежить від щільності переплетення і товщини ниток, з яких зіткана тканина. Детально вивчити зносостійкість можна тільки в лабораторних умовах, але і в магазині можна оцінити міцність матеріалу. Для цього - спробуйте підчепити нігтем і розсунути нитки в плетінні. Якщо це зробити практично неможливо - плетіння щільне, і за рахунок великої кількості ниток на квадратний сантиметр простирадло або підодіяльник прослужать довше, довгий час будуть зберігати свою фактуру і не будуть робитись тоншими. І навпаки - якщо нитки легко розсуваються, тканину нещільна, і швидко стане тонкою від прання.
І останнє п'яте, на що варто звернути увагу при виборі постільної білизни, це його упаковка. Вона повинна бути цільна і охайна. Порушення упаковки постільного комплекту говорить про неправильне його зберіганні на складі, а це може вплинути на тканину. Натуральні тканини дуже чутливі до умов зберігання, і добросовісний виробник ніколи не дозволить комплектам своєї постільної білизни перебувати без упаковки або зберігатися при неправильних умовах.