Рицина – доступний за вартістю продукт, який широко застосовується в медицині, косметології та харчової промисловості. Вперше його почали активно використовувати у країнах Африки. Звідти він потрапив до Індії, потім у Латинську Америку і Європу. Спочатку жирна текстура служила для захисту шкіри та волосся від спекотного сонця, а також засіб часто використовували для виконання магічних ритуалів, але поступово можливості розширювались. Вже у Стародавньому Єгипті була відома його здатність регулювати роботу ШКТ та стимулювати пологи.
Офіційна медицина використовує цей препарат для усунення запорів. Властивості та можливості добре вивчені й підтверджені численними дослідженнями. Також рицинова олія включається до складу антизапальних спреїв для лікування ларингіту, риніту, фарингіту та болезаспокійливих мазей, призначених для зовнішнього застосування при артриті, радикуліті та для профілактики пролежнів.
Незалежно від призначення, основним матеріалом для виготовлення служить насіння тропічної рослини рицини звичайної. У тропічних і субтропічних районах – це вічнозелений чагарник, а в умовах помірного клімату – однорічна рослина. Насіння рицини містить від 40 до 60% жирних кислот і приблизно 17% білків. Для виготовлення косметичних засобів і медичних препаратів використовується рицинова олія холодного віджиму. Такий спосіб дозволяє зберегти корисні складові в максимально можливої концентрації. Цей продукт часто включається до складу декоративної косметики (наприклад, туші для вій), а також присутній у формулах антивікових засобів для шкіри обличчя й тіла, кремів для пом'якшення огрубілих ділянок, шампунів, бальзамів, масок для догляду за покривами або волоссям.
Серед ключових можливостей відзначимо:
- зменшення глибини зморшок;
- підвищення еластичності та пружності покривів;
- усунення сухості й тьмяності шкіри обличчя;
- освітлення пігментації;
- відновлення структури покривів після тривалого перебування на сонці;
- загоєння дрібних ушкоджень;
- збільшення густоти вій і брів;
- зменшення випадіння волосся та стимуляція його зростання;
- зміцнення нігтьових пластин;
- поліпшення стану волосяних стрижнів після частого фарбування, хімічної завивки, при виконанні укладання з використанням занадто гарячого повітря.
У складі масок для волосся рицина часто комбінується з іншими базовими оліями, наприклад, з персиковою, мигдалевою. Такі поєднання допомагають проникати у глибину волосяних стрижнів і підвищують засвоюваність. Цей продукт досить добре переноситься, але алергічні реакції все-таки можливі. Тому перед першим нанесенням необхідно зробити пробу. Залежно від зони застосування (волосся або шкіра) кілька крапель наносимо за вуха або на ліктьовий згин. Якщо через 2-3 години негативної реакції не було, можна приступати до використання. Особливо акуратно слід виконувати нанесення на вії, щоб повністю виключити можливість потрапляння на слизову оболонку очей. На сайті мультирегіонального інтернет-магазину Makeup https://makeup.com.ua/categorys/1275135/ можна замовити косметичні продукти різного призначення, виконані на основі касторової олії.