Як працює інтуітивне мислення

У суспільстві склався стереотип, що у жінок краще розвинена інтуїція, в той час як чоловіки приймають рішення, спираючись на логіку. Але що таке інтуїція і як вона пов'язана з мисленням? Чому деякі вчинки ми здійснюємо ніби несвідомо, на автоматі? А за інших обставини нам ніби підсвідомо зрозуміло, що потрібно робити. Інтуїтивне мислення - унікальний феномен нашого мозку, який допомагає нам оптимізувати будь-яку діяльність, але в той же час може привести до не самих об'єктивних рішень.  Існує 10 порад як розвивати інтуїцію, але для початку давайте зрозуміємо що ж це таке.

Думки і почуття

Інтуїцію ще називають шостим почуттям, і неспроста. Вона заснована на всьому нашому попередньому досвіді і проявляється як якесь розуміння, яке складно пояснити логічно. Коли ми діємо інтуїтивно, ми не структуруємо розумовий процес. При мисленні логічному шикуються чіткі етапи прийняття рішення, використовуються інструменти аналізу, синтезу, планування, прогнозування. Інтуїція ж саме підказує нам, тобто не має стадій як будь-який інший алгоритм. У такі моменти ми не усвідомлюємо суть своєї діяльності, а керуємось шаблонами. Це тип думки або дії, заснований на комплексному баченні проблеми, він протилежний раціональному підходу. Оцінивши ситуацію, ми заздалегідь знаємо, що робити, чи не прораховуючи свої кроки наперед.

Як формується

Ми взаємодіємо з навколишнім світом за допомогою органів почуттів. В результаті такої взаємодії виробляються певні установки. Це часто використовується в області продажів. Наприклад, використання певних ароматів в супермаркеті змушує нас купувати більше, яскрава упаковка привертає додаткову увагу. Ми інтуїтивно відгукуємося на вплив навколишнього світу, не замислюючись, такі рішення дуже швидкі. Вони базуються на наочно-образному (допонятійного) і понятійному мисленні - в дитинстві ми вивчаємо зовнішній світ за допомогою зорового і дієвого сприйняття, присвоюємо певні поняття якихось процесів.

Навіщо потрібно

Багато винаходи і відкриття зобов'язані свої появою саме такого способу думок. Майбутній винахідник точно не знає, як має виглядати пристрій, навіть те, як воно повинно працювати. Але в цілому він розуміє, що необхідно для виконання конкретного завдання, і інтуїтивно створює зручний для цього інструмент. Такий стиль вирішення завдань допомагає не витрачати додаткові ресурси на обдумування типових задач. Однак цей механізм іноді дає збій, в психології таке явище називається когнітивними спотвореннями. Грунтуючись на власних відчуттях, ми приймаємо нераціональні рішення, у нас можуть формуватися фобії або систематичні помилки в діяльності. Приклади таких спотворень: «помилка гравця» або боязнь авіаперельотів. У першому випадку людина впевнена, що після низки невдач його обов'язково чекає перемога. Чи не аналізуючи ситуацію, він витрачає ресурси, незважаючи на те, що ймовірність кожного разу становить 50%. У другому випадку ми спираємося на поширену інформацію, а не статистику, яка стверджує, що літаки - один з найбезпечніших видів транспорту.

Розвивати або не розвивати?

Чим більше інструментів ми використовуємо при прийнятті рішень, тим більш об'єктивно ми розглядаємо ситуацію. Інтуїція може нам допомагати, якщо спиратися на неї, але не покладатися повністю. Вона тренується сама в процесі її використання, а також разом з набуттям нового досвіду. Для балансу необхідно розвивати і інші властивості мислення - логіку, критичний підхід, творчий погляд. Вони дозволяють нам бачити ситуацію з різних сторін, придумувати нестандартні способи та ідеї. Такі навички називаються гнучкими, оскільки вони роблять наш розум пластичним, здатним швидко адаптуватися до змін. Вікіум розробив більше 15 онлайн-курсів на розвиток таких навичок, серед яких мислення логічне, творче, підприємницьке. За кілька тижнів ви зможете збільшити свою продуктивність в рази, освоївши різні методики. Для відпрацювання нових навичок в курсах представлені тренажери, вони в ігровій формі закріплюють нові вміння. Використовуйте свій мозок по максимуму разом з Вікіум!yoделя: не можна прийти до розуміння, спираючись тільки на обчислюваних алгоритми. Свідомість - це не алгоритм. Воно існує одночасно і в минулому, і в сьогоденні, і в найближчому майбутньому, по крайней мере, на відрізку терміну життя людини. Напевно, ця можливість, цей привілей, дана тільки людині, і є його безсмертя в межах відпущеної життя. Інтуїція - симптом цього «безсмертного» існування свідомості.

0
репостів
0
репостів