Мукачево. Невелике місто на карті Закарпатської області. Під небом Мукачево одночасно проживають українці, росіяни, угорці, русини і навіть німці. Така багатонаціональність населення пов'язана з історією. Один корінний житель Мукачево міг міняти чотири громадянства, не виїжджаючи з міста. Піти в школу при Чехословаччині, вступити до технікуму при Угорщині, влаштуватися на роботу при УРСР, а отримувати пенсію вже в Україні. Незважаючи на історію, жителі міста дуже дружні. І з радістю запрошують туристів. Тут, дійсно є на що подивитися. Тому швидко обираємо житло серед готелів Мукачево і переходимо, до 5 найцікавіших місць цього міста.

Замок Паланок

Легендарний замок, який відвідують туристи з усього світу. Він знаходиться на висоті майже 70 метрів. Піднятися вгору не складе труднощів. Полога дорога буде сприяти гарному походу. На автомобілі можна під'їхати до мосту замку.

Невелика плата за відвідування дозволить насолодитися середньовічною архітектурою. З висоти пташиного польоту видно, що фортеця складається з трьох частин: нижній, середній і високий двір. У нижній частині відпочивали гості князя, воїни. Пізніше тут була політична в'язниця. Вельми цікавий другий двір. Його називали «коридором смерті». У стелі знаходиться отвір, де на ворога виливали гарячу смолу. З боків закривалося приміщення гратами. Вам буде цікаво дізнатися, що в третій частині замку жили тільки князі.

Стіни Паланок пережили багато воєн. Тут підписувалися важливі документи, які впливали на хід історії. Замок став резиденцією відомих князів і їх дружин. Видатна особистість, в честь якої споруджено пам'ятник - Ілона Зріньї. Чим же вона відзначилася? Тендітна жінка змогла вистояти три роки облоги замку австрійськими військами. На честь неї і сина Френца II Ракоці зведено пам'ятник. Він розташувався на майданчику, звідки відкривається вид на Польщу, Угорщину, Словаччину та Румунію. Це місце називають «вікном в Європу». Звідси видніється міфічна птиця Турул - символ Австро-Угорщини.

Ви зможете самостійно погуляти по замку Паланок. Але краще це зробити з екскурсоводом. Він повідає багато секретів, які неможливо самостійно дізнатися. Наприклад, нам екскурсовод по секрету розповів, що тут знімали епізоди до відомих фільмів: «Сімнадцять миттєвостей весни», «Айвенго».

Ратуша Мукачево

Була зведена на початку минулого століття. І до сих пір від неї не відірвати очей. Цей архітектурний пам'ятник гордо стоїть на головній площі Мукачево.

Сьогодні тут розташовується адміністрація міста. Ратуша не схожа ні на одну будівлю. Чому? Її проектуванням займався угорський архітектор. В захоплення приводять могутні опори у вигляді стрілчастої арки. З боків видніються шпилі. А ще ви побачите куранти. Вони зі сталі та бронзи. Входять до п'ятірки кращих баштових годинників Європи. Прямо як у казці.

Сакура Мукачево

Так, сакура росте не тільки в Японії, але і на Закарпатті. Ціла алея цих дерев починає цвісти наприкінці квітня і на початку травня. В цей час сюди приїжджає величезна кількість фотографів для легендарної зйомки. Обов'язково потрібно подивитися на цю красу і вам.

Пам'ятник сажотруса

Це бронзовий монумент зведений ще за життя самого сажотруса в 2010 році! Він впевнено стоїть на центральній площі Мукачева. Разом з ним кіт. Ходять легенди, що домашні тварини сильно любили сажотруса і слідували за ним по п'ятах. Чому? Як стверджують експедитори, він носив під одягом шматочок копченого м'яса! Обов'язково сфотографуйте з цієї живою легендою.

Річка Латориця

Хочете побачити одну з найкрасивіших гірських річок Закарпаття? Тоді прямуйте в сторону Латориці. Вона з'єднує дві держави: Україна та Словаччину. При цьому розділяє Мукачево на дві частини.

За її периметром знаходиться парк. Пройдіться по ньому і насолодитеся прекрасними пейзажами двох стихій: гір і води.