Склад є практично невід'ємним елементом будь-якого великого бізнесу. Без нього логістика не працювала б, а значить і вся сфера продажу товарів не існувала. Але без наявності відповідних інструментів і матеріалів ви не зможете створити ефективну роботу складу. Що саме там обов'язково має бути?

Особливості функціонування складу

Суть роботи складу в тому, щоб максимально правильно розставити товари, а під час навантаження організувати упаковку виробів таким чином, щоб вони в надійності доїхали до місця прибуття. І досягти такої мети можна за допомогою якісних пакувальних матеріалів:

  • стрейч-плівки;
  • клейкої стрічки;
  • поліпропіленової пакувальної стрічки або стрепінгу;
  • гофрокартону та ящиків з нього різного об'єму.

І кожен з цих матеріалів має кілька підвидів, які також необхідні, тому їх закупівля і є таким складним процесом. Особливо це стосується тих, хто тільки недавно почав працювати в цій сфері.

Основні матеріали на складі

Найважливіше купити піддони і палети, навіть якщо у вас невелика сховище з легким товарів. Піддони або палети - це спеціальне виріб з дерева або пластмаси, а іноді і металу, які потрібні для транспортування і переміщення будь-яких товарів. Вони мають великі отвори для вантажопідйомного пристрою.

Окремим видом вважаються європіддони, які випускаються деякими виробниками. Цей виріб відрізняється тим, що відповідає європейським стандартам якості і має затверджений розмір, а також пройшов термообробку. У ньому використовуються гвинтові цвяхи. Якщо ви плануєте перевозити вантаж через кордон, то обов'язково потрібно мати такі піддони, інакше доведеться проходити платний фітосанітарний контроль.

Майже вся вантажна техніка для складу зроблена спеціально під розміри класичних піддонів - 1200х800х144 мм. Без них організувати правильну і ефективну роботу складського підприємства неможливо.

Другим найважливішим матеріалом на складі є стрейч-плівка, яка використовується для упаковки товарів і вантажів. Вона складається з поліетилену низької щільності, який має здатність розтягуватися і щільно злипатися, щоб виріб був надійно захищений. Може бути машинним (використовуватися на спеціальному обладнанні), так і для ручного застосування. Крім того, поряд з плівкою, використовується і пакувальний клейка стрічка.

Також на кожному складі повинна бути спеціальний одяг для вантажників та інших співробітників. В першу чергу, це рукавички підвищеної міцності для захисту рук від механічного впливу.

Існує ще безліч витратних матеріалів, які повинні бути у вас, щоб зробити роботу на складі безпечною, а навантаження, транспортування і зберігання товарів повністю надійним. Але про них вже іншим разом.