Вода, яка подається в наші квартири і будинки, на жаль, далеко не завжди підходить для пиття. Але вихід є: широкий асортимент побутових фільтрів для холодної і гарячої води, які можна встановити в будь-якому приміщенні.
Перед покупкою фільтра для води перш за все необхідно визначитися з його типом. Так, системи водопідготовки можна умовно розділити на проточні і магістральні. У нашій статті ми розглянемо якраз останні.
Магістральні фільтри https://master-plus.com.ua/filters-for-water/mining-filter/ встановлюються безпосередньо у водопровідну магістраль і забезпечують якісне очищення води, видаляючи з неї домішки. Найчастіше подібні системи монтуються в будинках, які в якості джерела водопостачання використовують свердловини або колодязі. Багатоступенева система очищення дозволяє позбавитися від механічних домішок - таких як пісок і глина, розчинених у воді заліза і марганцю, жорсткості води, усуває бактерії і мікроорганізми, позбавляє від забруднення органічними сполуками. Після проходження через фільтр вода стає настільки чистою, що її можна пити.
Магістральні фільтри встановлюються як для холодної, так і для гарячої води. З огляду на конкретні проблеми (які виявить лабораторне дослідження), пов'язані з якістю водопровідної води, можна підібрати найоптимальніший варіант і встановити фільтри, які мають певне призначення і забезпечать максимальний ступінь очищення від тих чи інших забруднень.
Магістральні фільтри відносяться до категорії багатоступеневих. При цьому зазвичай вони включають такі конструктивні елементи:
- Фільтри механічної очистки видаляють з води нерозчинні домішки, такі як мул або пісок, захищають труби, змішувачі та техніку від забруднень і пошкоджень великими частинками, що містяться у воді. Такі системи покращують якість питної води, а також можуть служити фільтрами попереднього очищення.
- До фільтрів хімічного очищення води відносяться, наприклад, фільтри для знезалізнення, за допомогою яких розчинене залізо і часто супроводжуючий його марганець видаляють шляхом каталітичного окислення. Також до фільтрів хімічного очищення води відносяться пом'якшувачі, що знижують жорсткість води за рахунок зменшення розчинених в ній солей кальцію і магнію.
- Для проведення біологічної очистки використовуються ультрафіолетові стерилізатори, які встановлюються недалеко від водорозбірного крану, щоб уникнути повторного зараження води.
Необхідність установки і використання того чи іншого набору магістральних фільтрів для заміського будинку завжди індивідуальна і обумовлюється лабораторними дослідженнями води, кількістю проживаючих в будинку людей, особливостями свердловини (колодязя) і т.д.
Переваги: магістральні фільтри - дуже ефективні системи, які здатні зробити воду безпечною і для людини, і для техніки. Для таких фільтрів можна придбати різні картриджі - для очищення води від хлору або заліза, для пом'якшення води, для захисту пральних машин від накипу.
Недоліки: для ефективної роботи фільтра, його потрібно регулярно міняти, а зробити це самостійно практично неможливо - доведеться викликати майстра. Монтаж таких фільтрів також досить складний і вимагає участі професіоналів.
Варто пам'ятати про те, що проточні системи очищення води можна встановлювати тільки в тих приміщеннях, які захищені від замерзання. Різке зниження температури веде до механічного пошкодження фільтра. Звичайно іноді можна купити запчастини https://master-plus.com.ua/filters-for-water/spare-parts-for-filters/ та полагодити фільтр, але навіщо вам ці проблеми, тим більше, що в наший краях вони повторюватимуться щороку.
Сьогодні можна придбати зовсім недорогі системи водопідготовки. Однак подумайте, чи варто економити? Фільтр буде постійно контактувати з водою, так що він повинен бути зроблений з екологічно чистих матеріалів, які не мають запаху, інакше вода придбає неприємний запах і присмак. Крім того, компанія, що встановлює фільтр, повинна надати вам гарантію на нього