Види витяжок для кухні. За якими критеріями обрати?

Асортимент представлених у продажу кухонних витяжок https://fabiano-shop.com.ua/product-category/vytyazhki/ вражає різноманітністю моделей і постійно розширюється. Тому покупці мають прекрасні можливості для вибору повітроочисного обладнання, який оптимально підходить їм за всіма критеріями - дизайну, розмірами, формою, продуктивністю, типом монтажу, принципом роботи, різновидам використовуваних фільтрів і елементів управління, бренду виробника тощо.

Види витяжок для кухні по конструкції корпусу

Залежно від будови корпусу розрізняють:

  • Плоскі витяжки - компактні моделі, які очищають повітря і здійснюють його рециркуляцію без додаткових під'єднань до вентиляційної шахти. Актуальні для невеликих приміщень з електричними плитами. Допомагають заощадити кухонний простір і візуально розширити приміщення. Використовувані в таких приладах фільтри потребують періодичної заміни - в середньому через кожні 2-4 місяці.
  • Плоскі моделі прихованого монтажу - компактні пристрої, що встановлюються в навісні шафи над поверхнями для приготування їжі. Найбільш популярні в невеликих кухнях.
  • Плоскі похилі витяжки - компактні моделі сучасного дизайну, що розташовуються під кутом до конфорки. У багатьох моделей кут нахилу варіюється.
  • Телескопічні - різновид плоских витяжних пристроїв прихованого монтажу. Відрізняються наявністю висувної панелі з жировими фільтрами. Вбудовуються в навісну шафу над поверхнею і, завдяки висувній панелі, ефективно вловлюють випаровування
  • Купольні - високопродуктивні пристрої ефектного дизайну в формі піраміди або півсфери. Зазвичай приєднуються до вентиляційного каналу і відводять відпрацьоване повітря на вулицю. Оснащуються потужними вентиляторами для ефективного відведення повітряних мас. Оптимально підходять для просторих кухонних приміщень, оскільки підтримують чистоту повітря навіть у віддалених зонах
  • Камінні - різновид купольних моделей з об'ємним корпусом, схожим на витяжні системи в старовинних камінах.
  • Т-образні - елегантні і функціональні моделі, конструкція яких нагадує перевернуту букву «Т». Мають стильний сучасний дизайн і кріпляться до широкого короба.
  • Коробчаті - високопродуктивні прилади мінімалістського дизайну, мають вигляд циліндра або короба. Часто зустрічаються в кухнях-їдальнях і промислових кухнях з острівним розташуванням робочих зон.
  • Нестандартні витяжні пристрої - дизайнерські моделі конусоподібної, круглої і інших форм, орієнтовані на шанувальників неординарних рішень.

Способи установки витяжок для кухні

Залежно від особливостей установки витяжні пристрої бувають настінними, стельовими і вбудованими. Настінні прилади кріпляться до стіни над поверхнею. Стельові або острівні моделі кріпляться до стелі, з'єднуються з вертикальним повітроводом і опускаються на оптимальну висоту над поверхнею.

Вбудовувані витяжки вмонтовуються в меблі, стелю або нішу в стіні. Основна частина конструкції таких приладів ховається з виду, тому вони відмінно підходять для невеликих кухонь. Для кухонних гарнітурів з розташуванням робочої поверхні в кутку приміщення виробляються спеціальні кутові витяжки, які монтуються в скошені навісні шафи або замість них.

Типи кухонних витяжок за принципом роботи

Залежно від способу очищення повітря в приміщенні витяжки бувають:

  • Рециркуляційні - вони очищають повітря за допомогою зовнішніх і внутрішніх фільтрів, які перебувають в корпусі. Зовнішній фільтр затримує частинки жиру. Він часто виготовляється з міцного металу і вимагає періодичного очищення від накопичених забруднень. Внутрішній фільтр забезпечує глибоку доочистку повітря і нейтралізацію запахів. Зазвичай він має вугільну структуру. Такі фільтруючі елементи потребують періодичної заміни. При використанні циркуляційних витяжок очищені повітряні маси повертаються в приміщення. Такі прилади незалежні від вентиляційної системи і гранично прості в монтажі
  • Проточні - замість глибокого очищення вони забезпечують відведення відпрацьованого повітря за межі приміщення. Для цього вони приєднуються повітроводною трубою до вентиляційної шахти. Рух забрудненого повітря в зворотному напрямку блокує антизворотній клапан
  • Змішаного типу - найпотужніші та ефективні пристрої, здатні по черзі працювати в циркуляційному і проточному режимах.

Особливості управління

Пристрої бюджетного цінового сегмента часто мають стандартну кнопкову панель, іноді - ползунковий перемикач швидкостей. Більш зручні в експлуатації і догляді прилади з сенсорною панеллю і електронним дисплеєм. Моделі преміум-класу нерідко оснащуються дистанційним управлінням. Включення і вимикання таких приладів, зміна швидкостей, включення підсвічування і інші передбачені можливості реалізовуються із застосуванням пульта або за допомогою голосових команд.

 

Типи витяжок в залежності від продуктивності

Головна експлуатаційна характеристика будь-витяжки - її продуктивність. Цей параметр показує максимальний обсяг повітря, що прокачується через прилад за одиницю часу (м3 / год).

Витяжки бувають:

  • низької продуктивності - близько 300 м3 / ч - призначені для маленьких кухонь;
  • середньої продуктивності - близько 350-750 м3 / год;
  • високопродуктивні - 800-1200 м3 / год і вище - техніка для промислових кухонь та великих приміщень в будинках і квартирах з елітної плануванням.

Щоб розрахувати потрібне значення продуктивності, слід помножити обсяг приміщення на коефіцієнт 10-12 (згідно з нормативною документацією, саме 12 разів за годину повинен змінюватися повітря в кухні при роботі плити або варильної панелі). Отримане розрахункове значення рекомендується збільшити на 25-70%, в залежності від принципу роботи пристрою, наявності та площі прилеглих до кухні приміщень та інших факторів. Важливо вибрати пристрій досить високої потужності, щоб воно впевнено виконувало свої функції навіть на середній швидкості.

Підсвічування і додаткове оснащення

Хоча підсвічування в кухонній витяжці не задіюється в процесі вентиляції та очищення повітря, воно істотно полегшує процес приготування страв і робить перебування на кухні комфортнішим. Для забезпечення ефекту підсвічування витяжні пристрої найчастіше оснащуються лампами розжарювання або галогенними світильниками, які споживають менше електроенергії. У більшості моделей лампи прикриті захисним склом - матовим або розсіюючим світло.

Пристрої преміум-класу нерідко оснащуються вбудованими годинниками, допоміжним таймером, системами світлодіодної індикації та автоматики, функцією автоматичного припинення роботи, індикатором забрудненості фільтрів і іншими корисними доповненнями. Вони роблять використання кухонної техніки максимально комфортним і ефективним.

Різновиди витяжок за матеріалом виготовлення

При виготовленні повітроочисного обладнання найчастіше використовуються:

  • Алюмінієві сплави - легкі і прості в догляді матеріали з хорошими експлуатаційними характеристиками
  • Нержавіюча сталь - метал з високими показниками міцності і зносостійкості. Щоб на поверхні приладів не осідав пил, і не з'являлися сліди від дотиків, нержавіюча сталь проходить спеціальну обробку
  • Загартоване скло - гарний матеріал, який застосовується для створення оригінальних дизайнерських витяжок. Найбільш вимогливий у догляді
  • Дерево - іноді використовується в поєднанні з перерахованими вище матеріалами для додання виробу видатних естетичних якостей.

Класи витяжок за розмірами

Довжина, ширина і висота витяжних пристроїв варіюються в широкому діапазоні. Найбільш компактні вироби - це плоскі моделі, в т. ч. прихованого монтажу. Найбільш габаритні витяжки - стельові, острівного типу. Вони можуть мати форму циліндра, короба, купола, витяжної системи в старовинному каміні або нестандартний варіант.

При виборі відповідної моделі враховуються розміри приміщення, плити, а для вбудованих пристроїв - параметри настінної шафи. Для повноцінної роботи приладу необхідно, щоб його ширина була рівною або більше, ніж поверхня плити.

0
репостів
0
репостів