Навесні перед автомобілістами виникає питання про вибір літніх покришок для свого залізного коня. Адже безпека водія автомобіля і його пасажирів багато в чому залежить від якості шин. Дорожні умови взимку і влітку значно відрізняються. Через це ні в якому разі не потрібно використовувати зимову гуму влітку, і навпаки - річну взимку. Допомогти розібратися в цьому питанні нам допомогли експерти спеціалізованого сайту rezina.cc .

Різниця літньої і зимової резини

Так як вибрати правильно літні шини? Чи необхідна літня гума? Щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно зрозуміти, в чому полягає відмінність між літніми та зимовими шинами.

В першу чергу відмінність між типом шин полягає в малюнку протектора, який відрізняється в залежності від умов експлуатації шини. На зимовій гумі можна помітити наявність дрібних поперечних розрізів у великій кількості. Літня ж гума має поздовжній малюнок протектора, завдання якого полягає у відведенні води і хорошому зчепленні з сухим асфальтом.

Для різних температурних умов заводи з виробництва шин розробляють різний хімічний склад для своєї гуми. Зимові шини виробляються з більш м'якої гуми. При температурі перевищуючої 5 градусів за Цельсієм, така гума розм'якшується і втрачає свої властивості - як результат вона швидко зношується, погіршується стійкість автомобіля, значно підвищується гальмівний шлях. При температурі повітря близькою до нуля літня гума стає твердою, через що, також, зношується і підвищується можливість розриву при проколі.

Існує всесезонна гума, яка є компромісом між літньою і зимовою гумою. Такі шини краще використовувати при навколишній температурі близькій до нуля градусів ± 10 ° С. Купуючи таку гуму, автовласники економлять на послугах шиномонтажу і на свою безпеку.

Професіонали завжди радять використовувати шини в залежності від сезону - переходити на літню гуму, коли температура вище 5 ° С.

Розміри шин

Необхідно почати з рекомендацій по типорозміру покришок для автомобіля. Знайти їх можна в інструкції по експлуатації. Виглядають вони так: 215/40 / R17 87W, де 215 - позначає ширину шини, 40 - висота шини у відсотках від ширини, R17 - радіус (в дюймах), W - індекс швидкості, все розміри, крім радіусу, вказані в міліметрах. А далі на сайті https://rezina.cc/shiny?diametr_shina=r14&profil=70&shirina_shina=185 можна ввести відповідні фільтри і побачити варіанти, які вам запропонує сайт.

Зазначена розмірність шин рекомендована для певної моделі автомобіля. Не слід відступати від рекомендованої розмірності. Адже це цілком може впливати на точність показання спідометра, і до того ж створює додаткові навантаження на ходову частину, що може збільшити знос цих деталей.

Які придбати покришки: б / у або нові? 

Частина водіїв вважають за краще купити літню гуму нову, інші шукають вже бувшу у вжитку. Хороші покришки мають невеликий ступінь зносу. Головне, купуючи гуму з рук бути уважним, щоб не залишитися «з носом». Купуючи такі шини, слід приділити пильну увагу їх зовнішньому вигляду, щоб вони були без механічних дефектів, латочок, різних розривів, шишок тощо.

Слід перевірити також висоту протектора для оцінки того скільки вони ще прослужать. Відповідно до правил дорожнього руху у легкових автомобілів висота протектора зобов'язана бути не менше ніж 1,6 мм. В іншому випадку такі шини непридатні для використання.

Термін придатності шин зазвичай становить п'ять років, тому також слід поглянути на її бічну поверхню в пошуках дату виробництва. Все ж потримані шини прослужать менше ніж нові, але при цьому можна відчутно заощадити. Рекомендується збалансувати вживані шини і якщо для її балансування на диску потрібна велика кількість важків або ж взагалі не балансується, то її слід назад повернути продавцеві, якщо ви не бажаєте підвищеного зносу деталей ходової частини автомобіля.

Орієнтування на вартість шин

Краще витратити на покупку шин максимальну суму, яку можете собі дозволити. Дорогі шини відрізняються від дешевих складом гуми, ретельністю обробки і технологіями виготовлення. Хороша гума дасть кращу стійкість автомобіля, зменшить шлях необхідний для зупинки транспорту і забезпечить безпеку.

Але висока ціна не завжди може бути показником відмінної якості шини. Наприклад, покришки від іменитих виробників будуть коштувати значно дорожче, ніж вироблені менш знаменитими фірмами. При цьому якість буває практично однаковою. Так що, купуючи нову літню гуму, знайте, що ви заплатите не тільки за виріб, а й за бренд.

Крім усього іншого при виборі літньої гуми було б корисно ознайомитися з тестами шин, оглядами та відгуками інших водіїв автомобілів. Правда частина автовласників не довіряє проведеним в ЗМІ тестам, вважаючи, що результати були «куплені» різними виробниками для просування своїх товарів. Але якщо це і так, то інформація тесту все одно буде корисною. До того ж купити всі інформаційні агентства одна фірма не зможе. 

Вивчайте, порівнюйте і пам'ятайте, що від хороших шин іноді може залежати ваше здоров'я або також ваше життя.

Авторизація