Як правильно обрати матрац. Пружинний чи безпружинний?

Самопочуття, настрій і працездатність багато в чому залежать від якості відпочинку. Якщо матрац зручний і підібраний правильно, ви будете відмінно висипатися і ніколи не дізнаєтеся, що таке біль у спині. А ось неякісний матрац може стати причиною безсоння, поганого настрою і проблем з хребтом.

Саме тому матрац слід вибирати вдумливо. Для цього буде потрібно розібратися в типах матраців, їх переваги та недоліки.

Отже, всі матраци поділяються на пружинні і безпружинні матраци. Однак які з них краще? Відразу відповісти непросто, оскільки в обох типів є свої плюси і мінуси. Експерти магазину https://matrason.ua/ розкажуть про це більше детально далі.

Що врахувати при виборі матраца

Для початку розберемося, яким вимогам повинен відповідати будь-який хороший матрац незалежно від типу.

  • Відповідний розмір. Довжина матраца повинна як мінімум на 20 см перевищувати ваш зріст. Мінімальна ширина для односпального матраца - 80 см, для двоспального - 160 см. Втім, оптимальний розмір залежить також і від вашої комплекції, але про це ми поговоримо пізніше.
  • Безпека. Хто знає, з чого зроблені дешеві матраци від невідомих виробників? Деякі синтетичні матеріали можуть виділяти токсичні речовини протягом довгих років. Неприємний хімічний запах від матраца - це явна ознака того, що матрац небезпечний для здоров'я.
  • Гіпоалергенність. Іноді при виготовленні матраців використовуються матеріали, які можуть викликати алергію, наприклад шерсть. Якщо ви алергік, краще не ризикувати і вибрати гіпоалергенний матрац.
  • Гігієнічність. Матрац повинен «дихати». В іншому випадку він стане джерелом бактерій.
  • Комфорт. Лікарі вважають, що літнім людям не варто спати на дуже жорстких матрацах, так як це може призвести до болю в області хребта і порушення кровообігу. Людям, що страждають від болю в попереку, радять спати на м'якому матраці, а при болях у верхній частині спини краще вибрати більш жорсткий матрац. Це розумні поради, але все ж головний критерій вибору - це комфорт. І якщо рекомендований тип матраца здається вам абсолютно незручним, варто відступити від порад лікарів і знайти щось більш комфортне.

Визначившись з базовими критеріями вибору матраца, приступимо до порівняння пружинних і безпружинних моделей. Отже ...

Пружинні матраци

Діляться на дві категорії:

  • з залежним пружинним блоком типу «Боннель»;
  • з незалежним пружинним блоком.

У матрацах типу "Боннель" пружини з'єднані між собою. Такий виріб має однакову жорсткість по всій площі. Матраци з пружинним блоком "Боннель" не можна назвати довговічними, оскільки пружини в них швидко деформуються і починають скрипіти. До переваг цього виду можна віднести хіба що більш низьку ціну. Але навіть дешевизна не дуже приваблює покупців - на сьогоднішній день такі матраци вважаються застарілими. Хоча блок «Боннель» нерідко використовується при створенні жорстких матраців в поєднанні з іншими матеріалами.

Під оббивкою пружинних матраців з незалежним пружинним блоком приховано безліч не поєднаних між собою пружин, кожна з яких знаходиться в чохлі з тканини. Такі матраци можуть бути будь-якої жорсткості. Більш того, у одного виробу може бути кілька зон жорсткості (до 9-ти!) - наприклад м'яка зона в районі попереку і жорстка - в районі плечового пояса.

Матраци з незалежним пружинним блоком добре підтримують хребет, вони не дають своєрідного «ефекту хвилі», коли лежить поруч людина рухається або встає.

Зручність і якість матраца з незалежним пружинним блоком залежить від кількості пружин на квадратний метр. Зазвичай їх 256 - такі матраци вже досить зручні. Хороші матраци на пружинному блоці містять 512 пружин на квадратний метр - це вироби типу Multipocket. Найкращі пружинні матраци містять від 1000 до 2000 дуже маленьких пружин на квадратний метр - це елітні моделі.

Розглядаючи пружинні матраци, ми будемо говорити про моделі з незалежним пружинним блоком - саме такі матраци вважаються комфортними, безпечними і сучасними.

Безпружинні матраци

Вони можуть бути зроблені з самих різних матеріалів. Пружність і підтримка тіла забезпечуються в таких матрацах за рахунок поєднання верств з різних наповнювачів. Такі матраци можуть бути м'якими, середньожорсткими і жорсткими, а їх властивості безпосередньо визначаються тим, що приховано всередині і в якому порядку розташовані шари наповнювача.

Найпоширеніший наповнювач - це латекс. Латекс - натуральний матеріал, його роблять із соку тропічного дерева. Він довговічний і дуже м'який. Найчастіше латекс поєднують з койрою. Якщо латексна плита знаходиться в нижній частині матраца, а койра - у верхній, матрац буде жорстким, але пружним. Якщо навпаки - середньожорстким.

Матраци, виготовлені з койри, завжди дуже жорсткі, зате вони не бояться вологи і пропускають повітря. Койрові матраци прекрасно підходять для дитячих ліжечок.

Існують і нові високотехнологічні матеріали для безпружинних матраців. Найвідоміший - меморіфоам, спінений матеріал, що володіє здатністю «запам'ятовувати» контури тіла і відновлювати форму в лічені хвилини після того, як людина встала з ліжка.

Пінополіуретан і синтетичний латекс також широко використовуються в якості доступної альтернативи дорогому натуральному латексу. Відзначимо, однак, що до ортопедичних такі матраци не належать.

Волокнистий струтфайбер використовується для того, щоб зробити матрац тепліше, - у цього матеріалу хороші теплоізоляційні характеристики, при цьому він не перешкоджає вентиляції.

Так які ж матраци краще: пружинні або безпружинні?

  • Як ми з'ясували, у кожного типу є свої переваги і недоліки. Тому відповідь залежить від стану вашого здоров'я, ваги, зросту, способу життя і переваг.
  • Людям з великим (більше 110 кг) вагою краще віддати перевагу жорстким пружинним матрацам, вони не будуть продавлюватися і набагато ефективніше підтримають хребет.
  • Дорослим з вагою до 50-ти кг можна придбати м'які матраци будь-якого типу.
  • Для дітей підійдуть безпружинні матраци жорсткі або середньої жорсткості - вони сприяють формуванню правильної постави, до того ж малюки люблять пострибати на ліжку, і далеко не кожен пружинний матрац винесе такі навантаження.
  • Літнім варто зупинити вибір на помірно жорсткому латексному або поліуретановому матраці з незалежними пружинними блоками.
  • Молодим здоровим людям з нормальною вагою підійде будь-який тип матраца, однак вибирати варто з жорстких і середньожорстких моделей.

Якщо у вас ще залишилися сумніви, порадьтеся з лікарем-ортопедом - він порекомендує відповідний вам тип матраца. Цей же порада актуальна і для людей з хворобами опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.

 
0
репостів
0
репостів