Як обрати спліт-систему (кондиціонер)

Щоб врятуватися від літньої спеки, потрібно вчасно обзавестися кондиціонером. Настінна спліт-система sp-climate.com/catalog/split-sistemy.html забезпечить оптимальний клімат в окремо взятій кімнаті без істотних витрат з вашого боку. Інтернет магазин Sp-Climate допоміг нам розібратися як правильно купувати цю техніку.

Що вибрати?

Майже 40% українського ринку настінних спліт-систем займає техніка компаній Daikin, Fujitsu General, Hitachi, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Panasonic, Sanyo, Sharp, Toshiba. Це японські бренди, але в більшості своїй фірми виробляють техніку на заводах, розташованих в Китаї, Таїланді та Малайзії. Виняток - компанія Daikin: практично все її обладнання, призначене для нашої країни, випущено на належних їй європейських заводах в Бельгії та Чехії.

Крім того, в Україні в достатку присутні кондиціонери добре відомих китайських марок, таких, як Gree, Haier, Midea, або менш відомих: Chunlan, Hisense, Kelon. Є також вироби з Кореї - LG, Samsung. Якість техніки перерахованих брендів цілком відповідає заявленій ціні.

Новітні технології

Якщо ви хочете купити дійсно хорошу, працездатну кліматичну техніку, рекомендуємо вам придбати інверторну спліт-систему, що працює на озонобезпечному фреоні R410A. Інверторне обладнання на R410A на 20% дорожче, ніж аналогічна модель на традиційному фреоні R22.

Ціни на подібні спліт-системи з внутрішніми блоками настінного типу коливаються в межах 15-20 тис. грн. за прилад потужністю 2,5 кВт (такої потужності цілком вистачить для кімнати площею 15-25 м2). Інверторні спліт-системи швидше доводять температуру в приміщенні до заданого значення і точно підтримують її на цьому рівні.

Отже, вони комфортніше своїх неінверторних «побратимів», які працюють за алгоритмом «включено на повну потужність / вимкнено». Крім того, інверторна кліматична техніка краще пристосована до роботи при низьких температурах. Спліт-системи на фреоні R410А обладнані іншим, ніж апарати на R22, компресором.

В результаті їх внутрішній блок зазвичай можна віддалити на значну відстань від зовнішнього (у деяких моделей - до 25-30 м по горизонталі). Це актуально, якщо вікна охолоджувальної кімнати виходять на головний фасад будинку, де не можна встановлювати зовнішній блок, тому його доводиться виносити на протилежну сторону.

Оптимальність

У вартості витрат на експлуатацію кондиціонера велику роль відіграє енергоефективність приладу. Серед найбільш енергоефективних моделей - кондиціонери Fujitsu General, Daikin, Mitsubishi Electric, Kentatsu і ін. Дані про категорії енергоефективності часто вказують на упаковці. Вся побутова техніка, в тому числі кондиціонери, розділяються на сім категорій, позначаються буквами від A (найкраща) до G (найгірша).

Оскільки кондиціонер купується на кілька років і цикл його використання включає не тільки літо, крім енергоефективності варто звернути увагу на межі температурного діапазону експлуатації. У жарких країнах особливо затребувані «заточені» під екстремальну спеку кондиціонери, а в Україні велика увага приділяється здатності спліт-системи гріти кімнату і не ламатися при температурі нижче 0 ° C.

Багато продавців стверджують, що використовувати спліт-систему в холоду категорично заборонено, її поломка при такій експлуатації - випадок негарантійний. Однак до інверторних кондиціонерів, сам виробник яких позначає нижню температурну кордон експлуатації на рівні - 15-20 ° С, це відноситься в найменшій мірі.

Покупці часто побоюються ризику пошкодження компресора при старті в мороз через загустіння масла. Це може бути справедливо для моделей на R22, "заправлених" мінеральним маслом, - в кондиціонерах на фреоні R410A використовується масло синтетичне. На думку фахівців, його в'язкість в компресорі зовнішнього блоку істотно збільшується лише при - 45 ° С, густіє ж воно тільки при - 70 ° С.

Тиша

Найважливіший критерій вибору спліт-системи - рівень шуму її внутрішнього блоку. Точне значення шуму наводиться в технічних паспортах кондиціонерів. У деяких кондиціонерів навіть є спеціальний нічний режим, коли шум значно знижується за рахунок зменшення частоти обертання вентилятора внутрішнього блоку і скорочення витрати повітря.

Мінімізацію шуму забезпечують, по-перше, конструкторська концепція, а по-друге, точність виготовлення рухомих частин компонентів. Найбільш тихі прилади вдалося створити компанії Mitsubishi Electric. Їх внутрішні блоки MSZ-GE25VA мають, мабуть, найменший в галузі рівень шуму - 19 дБА; вентилятор збільшеного діаметру забезпечує необхідну витрату повітря при невисокій частоті обертання.

Хороші результати по зниженню шумності своїх кондиціонерів у компанії Daikin. Вентилятор зі змінним кроком лопастей (Zigzag Fan) і теплообмінник особливої ​​форми забезпечують невисокий рівень шуму спліт-систем - всього 20-22 дБА.

Всякі «навороти»

У боротьбі за покупця багато виробників комплектують своє обладнання «чудодійними цілющими» інноваціями, так як частина споживачів робить остаточний вибір на користь тієї або іншої моделі за фактом наявності в ній якої-небудь унікальної опції або ж їх максимальної сукупності.

Серед таких «наворотів» - очищення повітря від тютюнового диму, насичення киснем, іонізація і інше. Якщо вам дуже потрібен кондиціонер, що рятує повітря в приміщенні від тютюнового диму і сторонніх ароматів, зверніть увагу на техніку з електростатичними фільтрами. Подібні фільтри є в топових моделях таких брендів, як Daiseikai (Toshiba), Ururu Sarara (Daikin), Deluxe Inverter (Mitsubishi Electric), і деяких інших.

Що ж стосується насичення повітря киснем, то експерти Sp-Climate сумніваються в ефективності спліт-систем для вирішення цього завдання. Дози О2, що подаються в приміщення кондиціонером, оснащеним «генератором кисню», мізерно малі, і проблему видалення надлишку вуглекислого газу і інших забруднень така псевдовентіляція не вирішує.

Це відноситься і до збагачення повітря негативно зарядженими іонами, оскільки кондиціонери забезпечені уніполярними іонізаторами, генерують лише негативні іони, а в житловому приміщенні повинні бути присутніми як негативні, так і позитивні іони, баланс яких може підтримувати тільки біполярний іонізатор.

Установка

Спліт-системи настінного типу можна монтувати майже в будь-якій кімнаті. Внутрішній блок установки зазвичай кріплять на стіні поруч з вікном, на висоті 30 см від стелі. Зовнішній блок закріплюється на зовнішній стіні будівлі або на лоджії.

З'єднують їх заховані в бетон або прокладені по стіні в коробі труби з фреоном і дроти. Управління спліт-системою здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування: можна, не встаючи з дивана, командувати роботою кондиціонера, а в деяких випадках навіть її програмувати.

0
репостів
0
репостів