Коли говорять про портативну акустику, мають на увазі маленький і легкий динамік, який дає можливість слухати музику в будь-який час і в будь-якому місці. Сучасні моделі можна заряджати і через блок живлення, і за допомогою батарейок, і за допомогою USB. Вибір величезний, але на що варто орієнтуватися покупцеві: на виробника, ціну або габарити?
Для чого потрібні портативні колонки
Перше питання, яке повинен ставити собі покупець: для чого йому потрібна портативна акустика? Такий вид колонок призначений для безпроблемного переміщення музики в будь-яке бажане місце: на прогулянку, пляж, пікнік, на дачу або просто позбутися від докучливих проводів. Ви лише погляньте на безпровідну колонку tronsmart t6 чорного кольору, справді гарно буде виглядати при ліжку у спальні?
Тепер спробуємо розглянути детальніше всі варіанти техніки, пропоновані компаніями. Для початку - кілька слів про пасивні і активні колонки.
- Активні зручніші в обігу, оскільки мають вбудований ресівер, досить тільки підключити систему. Але модернізувати такий пристрій вже не вийде.
- Пасивні коштують дешевше, але доведеться купувати ресивер, а він коштує не так уже й мало. Багато метушні з настройками і підсилювачами. Зате система дозволяє вносити поліпшення.
Критерії вибору портативної колонки
Перше, на що відразу звертають увагу покупці портативних колонок, це потужність динаміків. Якщо потрібно збільшити гучність музики зі смартфона або підключити пристрій до домашнього ноутбука, варто брати моделі з середньою потужністю, тому що в кімнаті звук відбивається від стін і чується чітко. Купуєте девайс на виїзди? Аналог вибирається сильніше.
На що звернути увагу:
- Потужність і габарити. Якщо є басові або ВЧ головки, то акустика набагато краща, ніж у колонки з широкосмуговим динаміком. Для виїздів краще купити колонку вагою до 500 грам, в ергономічному корпусі.
- Інтерфейси. Якщо використовується Блютуз, варто дізнатися, скільки міток в пам'яті зберігає пристрій. Коли таких підтримується кілька, то перемикатися з інших пристроїв легко. А якщо ні, тоді доведеться постійно возитися з настройками. Непоганим бонусом стане модуль. Якщо колонка потрібна для ноутбука, потрібний лінійний вхід, це допоможе продовжити роботу пристрою, якщо відмовить передавач.
- Спікерфон. Для цього потрібен мікрофон, краще вибирати варіанти з кількома мікрофонами і системою придушення шуму, щоб було зручно спілкуватися, не нахиляючись до пристрою.
Рекомендації по вибору
Основні критерії вибору ми вже розглянули, але є декілька хитрощів, в яких розбираються тільки професіонали. Короткі поради від експертів:
- Найсильніше стереозвук видають колонки 2.0, але розміщувати їх треба подалі один від одного.
- Якщо потрібно замінити динаміки для ноутбука, найдорожчі - формат 1.0.
- Якщо вам подобаються баси, варто купити колонки з портативною акустикою на 2.1, які оснащені сабвуфером.
- Якщо немає ноутбука або місця для зарядки в постійному користуванні, краще купити портативні колонки з плеєром.
Отже, при виборі портативних колонок краще керуватися метою, заради якої робиться придбання. Для подорожі обирайте автономні пристрої, з бездротовим з'єднанням. Колонки для будинку? Звертайте увагу на стереоакустику, потужність системи і діапазон частот. Купуйте саме те, чого дійсно потребуєте!