Газобетон - сучасний стіновий матеріал з пористого бетону, володіє винятковими теплоізоляційними властивостями. Через свої переваги купити газоблок в Києві не складно, адже пропозицій це доступний і якісний будівельний матеріал. Щоб отримати газобетонні блоки, в розчин на основі бетону додають алюмінієву пудру, яка вспінює його, а потім відправляють в автоклавні установки для затвердіння під впливом високої температури і пари. Після автоклаву бруски газобетону нарізають у відповідністі із заданими розмірами, упаковують і відправляють споживачам.
Виробники випускають газоблоки різної форми: прямий, блок із захопленнями, блок з системою паз-гребінь і кишенями. Окремо можна виділити перегородкові блоки збільшених розмірів. Всі вони мають власні переваги, використовуються для тих чи інших будівельних операцій.
Газобетон для цивільного будівництва відрізняється щільністю і міцністю, які визначають вагу, теплоізоляційні властивості і несучу здатність матеріалу.
Щільність газобетону
Щільність маркується літерою D, число після неї позначає кількість твердої речовини в кілограмах на куб. Чим воно менше, тим більше пористим є матеріал, тим більше бульбашок повітря в структурі блоку, тим менше коефіцієнт теплопередачі і вага. Найбільш затребуваними в приватному житловому будівництві є марки газобетону D300-D600.
Самим «теплим» є газобетон D300, він не є самонесучим матеріалом і не використовується в якості конструктиву. Зазвичай у такого газоблоку клас міцності 2,0 або менше, тому з нього не зводять стіни. Такі блоки призначені для утеплення каркасних і наповнення багатошарових конструкцій.
Газобетон щільністю D400 також має високі теплоізоляційні характеристиками. При правильному підборі товщини стіни з блоків D400, у відповідністі з кліматом регіону, фасади годі й утеплювати. Максимально допустима поверховість - 2 поверхи.
Щільність газобетону D500 дозволяє зводити споруди в 2-3 поверхи. Це може бути і приватний котедж, і багатоквартирний будинок. Коробка вийде більш теплопровідною, в порівнянні з газобетоном низької щільності, але ці блоки мають більшу міцність (В2,5-В3,0), і добре витримують вагу верхніх конструкцій, включаючи покрівлю, а також навісні фасадні системи. Крім того, блок D500 підходить для влаштування міжкімнатних перегородок, гарантує гарну звукоізоляцію, витримує вагу меблів, батарей опалення, газових котлів і т.п.
Газобетон D600 - найміцніший блок, який використовується в цивільному будівництві. Для зведення індивідуального житла він майже не використовується, застосовується лише при кладці нижніх рядів будівель - підвальних і цокольних частин. Його теплоізоляційні характеристики істотно програють таким у газобетону D300-D400, і без утеплювачів стіни будуть холодними. Зате з блоку такої високої міцності (В3,5) можуть бути побудовані багатоповерхові будинки (4-5 і більше поверхів), за умови надійного і добре заглибленого фундаменту.
Довговічність і терміни будівництва
Будівництво з газобетону зазвичай йде більш високими темпами, ніж із цегли або моноліту. Крім того, стіни з цього штучного каменю обходяться дешевше. Ось чому він стає все популярнішим рік від року. Будинок з газобетону може бути побудований за 7-12 місяців, на відміну від 2-3 років, якщо будувати з цегли або заливати монолітні конструкції.
Існуючий досвід експлуатації будівель з газобетону підтверджує довговічність близько 80 років - стільки років назад з'явилися в Європі перші будинки з цього стінового блоку. Розрахунковий термін експлуатації ще вище.
Головне, вважають будівельники, це будувати строго у відповідністі з будівельними нормами і правилами, прийнятими в Україні. А ще - не піддаватися на дешевизну продукції кустарних майстерень, а купувати автоклавний газобетон відомих марок, виготовлений на великих заводах, з якісної сировини, з поетапним контролем якості, такий як kievstroy.org. Різниця в ціні буде мінімальною, а ось якість вище в рази! Адже купити якісний газобетон недорого можна практично в будь-якому будівельному магазині.