Як правильно купувати вживаний автомобіль

Купити нову автівку по кишені не всім українцям. А інтернет-сайти, як тут, пропонують величезний вибір вживаних автомобілів на будь-який смак та купівельну спроможність. Як не загубитися у цьому розмаїтті та розгледіти пристойний транспорт? Адже фото далеко не завжди свідчить про справжній стан автівки. Тим паче власники завжди намагаються сфотографувати автомобіль у найвигіднішому ракурсі та приховати недоліки.

Про що розповість фото автомобіля? 

Для початку варто переконатися, що фото справжнє, а не постановочне. Якщо автівка реальна, на ній має бути добре видно державні номери. По-друге, продавець мусить показати авто з різних ракурсів.

Якщо оголошенню про продаж більше, як півроку, це теж має стати застереженням - навряд чи безпроблемний автомобіль так довго не змогли би продати.

На що звертати увагу?

Ще на етапі телефонних переговорів, не треба соромитися просити у власника вислати додаткові фото деталей.

На фото інколи складно розгледіти важливі речі, тому якщо вас задовільнив вид автівки і ви не побачили явних недоліків, наступний етап - дзвінок продавцю. Ідеальний варіант - натрапити на господаря, а не перекупника. Посередники знають, як краще презентувати авто, сховавши мінуси. До того ж у таких продавців і ціна вища.

  • У реалі варто роздивлятися автомобіль при гарному денному освітленні та на рівній поверхні.
  • Варто відійти від машини й оцінити її на відстані. Так буде краще видно, чи є перекоси. Ретельно треба придивитися, чи нема нерівних зазорів на кузові.
  • Автомобіль має бути чистим.
  • Варто також виявити, чи співпадає маркування лобового, заднього та бокового скла. Якщо у них різні роки випуску, треба дізнатися, за яких обставин довелося міняти скло? Чи не було аварії?
  • Потрібно придивитися і до капоту знизу. Якщо він брудний, значить двигун проблемний - з нього вилітає масло. Ще одна ознака аналогічних негараздів: при натисненні газу  з'являється сизий дим.
  • Нерівно зношена на колесах гума може свідчити про проблеми з ходовою, або з перекосом кузову.
  • Нерідні фари та бампер - майже вірна ознака, що авто отримало удар спереду. Сильно тюнінгована машина зазвичай радше мінус. Виняток - коли власник до замінених деталей додає заводські.
  • Універсального способу оцінки салону нема. Оскільки часто трапляються нормальні авто з маленьким пробігом, але занедбаним салоном. Автовласник у такому випадку, вірогідно, не дбав про чистоту та охайність, а просто їздив.

Переконайтесь, що для автомобіля вашого року випуску та вашої марки достатньо запасних деталей і вони мають адекватну ціну, радимо це робити тут.

Важливий етап, що передує придбанню вживаного авто, - розмова з його попереднім власником. Не зайвим буде питання: "Якщо авто настільки гарне, чому ви його продаєте?". Знаковим фактором стане і відповідь на пропозицію: "Якщо я згодом виявлю негаразди з машиною, ви погодитися оплатити мені дорогу назад, аби я її вам повернув?". Власник, впевнений у своєму автомобілі, погодиться.

Якщо залишилися питання, можна перевірити автівку на СТО, перевірені ви можете знайти тут. За умови, що впевнені у майстрі, і оглядати транспорт буде хтось досвідчений. Хоча часто працівники станцій техобслуговування не хочуть брати на себе відповідальність.

0
репостів
0
репостів