Під мікроскопом розуміють оптичний прилад, за допомогою якого можна детально вивчати особливості біологічних матеріалів, різноманітних субстанцій та предметів. Дослідження можна проводити з науковою або навчальною ціллю, а також для отримання лабораторних результатів та любительського спостереження. Саме через це існують різні види мікроскопів, про які можна дізнатися з цієї статті.
Які існують мікроскопи?
Прилади для мікроскопічних досліджень відрізняються за можливістю отримання збільшеного зображення, а також через встановлену роздільну здатність. Найбільш використовуваними мікроскопами з такими характеристиками вважаються наступні:
- Оптичні. Їх використовують під час дослідження об’єктів прозорого та непрозорого типу. У прилад обов’язково входять лінзи, які дозволяють збільшувати різні елементи досліджуваного матеріалу. Мікроскопи такого типу можна використовувати в навчальних цілях та під час серйозних наукових досліджень.
- Рентгенівські. В таких приладах для отримання зображення використовують електромагнітне випромінювання, яке фіксується спеціальними датчиками. Через складності побудови мікроскопів такого виду, їх можна використовувати тільки навченими спеціалістами. Зазвичай це відбувається у лабораторних умовах.
- Електронні. Такі мікроскопи для отримання зображення містять випромінювач електронів встановленої сили та лінзи, які здатні вловити пучок. Це також професійні моделі, які використовуються у лабораторіях та дослідницьких центрах. Їх можливості доволі великі – збільшення досліджуваних об’єктів може сягати до 1 млн.
- Зондові мікроскопи, що сканують. У таких приладах вбудований спеціальний датчик, який за допомогою сканування досліджує обраний зразок для формування тривимірного зображення. Датчики у таких мікроскопах здатні визначати навіть атомарні структури, але це призводить для складного інтерпретування результатів. Саме тому зондові мікроскопи неможливо використовувати у навчанні або вдома.
Оптичні мікроскопи, як найбільш розповсюджені
У даний час частіш за все використовують саме оптичні мікроскопи. Це пов’язано з їх доступністю та легким навчанням для використання. Вони чудово підходять для домашніх та професійних досліджень. Розглянемо, які види оптичних мікроскопів існують:
- цифрові – за їх допомогою користувач може не тільки спостерігати за дослідженням в окуляр, але й вивести його на монітор у вигляді зображення або відео;
- біологічні – їх використовують під час дослідження прозорих чи напівпрозорих матеріалів органічного та неорганічного походження;
- стерео – за їх допомогою можна спостерігати поверхні великих об’єктів, але через це можливе максимальне збільшення тільки до 40 разів;
- металографічні – у таких приладах вбудована особлива система лінз, що дозволяє вивчати непрозорі матеріали;
- поляризаційні – такі моделі відрізняються складною будовою, але саме за їх допомогою можливо вивчати неоднорідність матеріалів.
Така різноманітність мікроскопів дозволяє краще налаштування для використання у різних напрямках. Наприклад, поляризаційні можна використовувати у мінералогії та медицині, а біологічні додатково ще в археології.
Під час вибору приладів, рекомендується звертати увагу на виробника та постачальника. Саме тому компанія HLR пропонує тільки якісну продукцію світових лідерів.