Як носити плитоноску, як вибрати модель з потрібним рівнем захисту

Для захисту торсу та життєво важливих органів призначені бронепластини, які вставляються в плитоноски. Їх часто використовують для закріплення підсумків автоматних ріжків, іншого бойового приладдя.

Згідно зі статистикою, близько 70% поранень у сучасній переважно дистанційній війні припадає на уламкові елементи снарядів та тверді матеріали, які зруйнувала вибухова хвиля. Ця деталь армійського спорядження полегшує виконання тактичного завдання.

Конструкції та тканини

Ключова вимога до такого елементу військової амуніції – можливість швидкого скидання у критичній ситуації. Сучасні моделі подібних чохлів складаються з наступних модульних частин:

  • фронтальної та тильної панелей з відсіками для броньових плит;
  • камербанда – універсального вузького тактико-балістичного пакета, що обертається навколо тіла у районі нижніх реберних пар;
  • плечових строп, які забезпечують надійну фіксацію у заданому положенні;
  • додаткових кишень, що розширюють місткість чохла.

За зручність використання та оптимальне прилягання до тіла відповідають рухомі регульовані стропи. У зоні плечових поверхонь містяться м'які накладки. Для Збройних Сил України ці елементи бойової амуніції шиють із кордури 500-1000d або високоміцної тканини під назвою Oxford. Обидва матеріали:

  • зносостійкі;
  • витримують суттєві вагові навантаження;
  • не змінюють первісних властивостей під впливом різких температурних перепадів;
  • мають нульову горючість.

До складу кордури входять нейлонові та поліуретанові нитки. Поширені плитоноски https://defenceukr.com.ua/plytonosky на бавовняній основі. Такі моделі відрізняються покращеними вентиляційними та вологовідвідними властивостями.

Система швидкого скидання

Забезпечує можливість практично миттєвого зняття чохла для броньових пластин в будь-якому положенні тіла – лежачи на боці, спині чи животі, стоячи на колінах, під час швидкого бігу, повзання чи перекочування.

Механізм миттєвого скидання реалізований за допомогою тонкого металевого троса або плетеного нейлонового шнурка. Бойові медики віддають перевагу першому варіанту. Солдати прихильно відгукуються про обидві модифікації.

Тросова система стрімкого скидання складається з:

  • сталевої фурнітури;
  • розміщеної в районі грудної клітки ривкової рукояті;
  • фіксуючої конструкцію натискної клавіші, розташованої на внутрішній поверхні для виключення випадкового спрацьовування.

Чохол штатно знімають, потягнувши ліворуч або праворуч коротким рухом однієї руки спеціальний клапан, який зручно розташований на лицьовій поверхні виробу. Процедура екстреного скидання займає не більше 1-2 секунд.

Поради щодо регулювання

Правильне використання амуніції відіграє першочергову роль для безпеки та комфорту. Вибрана модель має щільно прилягати до корпусу, не обмежувати руховий діапазон тіла. Правила регулювання чохла для бронеплит:

  1. Встановити натяг плечових лямок таким чином, щоб вони не стискали шию, не заважали повороту голови.
  2. Відрегулювати поясний ремінь. Не повинно бути провисання або занадто жорсткої фіксації.
  3. Переконатися перед бойовим виходом в тому, що розташування плитоноски не сковує рухи, не перешкоджає нахилам, присіданням.

Новобранців зазвичай навчають правилам носіння та принципам регулювання такої амуніції інструктори з тактичної підготовки. По мірі напрацювання досвіду у кожного бійця виробляється власна манера використання цієї армійської амуніції.

0
репостів
0
репостів