Ідея прямого приводу стара як світ. Нескінченна безліч машин використовують його споконвіку. Відносно ж пральних машин піонером використання прямого приводу стала компанія LG. Напевно, всі пам'ятають нав'язливу рекламу цього виробника, що дає на мотор пральної машини десятирічну гарантію. Причому обгрунтовували вони це саме наявністю унікального прямого приводу, що дозволяє агрегату безпроблемно працювати ціле десятиліття.
Чого гріха таїти, у більшості населення досить скептичне ставлення до будь-яких рекламних запевненням виробника - і це неспроста. Завдання реклами - продати, а не видавати аксіоми для споживача. Але давайте розберемося докладніше, чи правда те, що прямий привід може гарантувати безаварійну роботу машини протягом десятирічного терміну. Все таки, судячи з цін на інтернет-магазині Алло, пральні машини з прямим приводом, коштують дорожче своїх аналогів з непрямим приводом.
В першу чергу, очевидною перевагою прямого приводу є відносно низький шум, завдяки відсутності ременя і шківів. Але, коли електродвигун і барабан пральної машини перебувають на одному валу, відсутня додаткова точка опори, яка буває при наявності шківа і пасової передачі двигуна. Отже, статичне навантаження на підшипники кочення в цьому випадку зростає, відповідно підвищується знос. Другою перевагою пасової передачі двигуна є амортизаційний ефект ременя, коли при нерівномірному завантаженні білизни починається його биття і ривки.
Є ще одна серйозна небезпека при конструкції, коли барабан і вісь двигуна знаходяться на одному валу: при прориві сальника вода неминуче потрапить в двигун і серйозна поломка буде неминуча. Ще один мінус - управління таким двигуном конструкційно набагато складніше, що досить значно здорожує пральні машини прямого приводу.
З усього сказаного вище можна зробити висновок. Така реклама, скоріше за все, недостовірна. Що ж стосується питання, які частини і агрегати пральних машин найчастіше виходять з ладу, і якого виробника найчастіше, то можна звернутися до статистики, (яка, як стверджували Ілля Ільф і Євген Петров, знає все). Довіримося ж їй і ми з вами.
Дослідження, які проводилися одночасно в трьох сервісних центрах протягом 100 днів, показали, що машини світових брендів INDESIT, ARISTON, ZANUSSI, ARDO найчастіше виходять з ладу через сильні перепади напруги живлення, навіть незначних промислових шумів в мережі. При цьому, природно, виходить з ладу приладів електроніка пралки: мікросхеми пам'яті, модулі управління і електронні плати. При цьому в більшості випадків двигуни теж ламаються і вимагають заміни. Відносно машин SAMSUNG і LG на основі наданих статистичних даних можна впевнено сказати, що енергозахищенність у них значно краща, ніж у перерахованих вище аналогів.
20% від загального числа поломок припадає на насоси, причому близько 50% - з вини споживачів, які залишають дрібні речі в білизні: монети, значки, шпильки тощо.
На другому місці - теплоенергонагрівачі (ТЕНи) - 16% несправностей.
На третьому місці - електронна начинка машини: плати, мікросхеми, модулі управління - від 5 до 9,5%.
Підшипники і сальники підшипників виходять з ладу в 6% випадків, мотори ламаються в межах 1,3% - 1,7% поломок. Поломки баків і барабанів - всього в 0,8%.
На інші дрібні деталі: амортизатори, ущільнювачі дверей замки, клемники, патрубки і незначні протікання доводиться до 27% несправностей.
З цих наведених фактів слідує незаперечний висновок: двигуни пральних машин мають відносно невисокий відсоток виходу з ладу, навіть у торгових марок, які не вирізняються своєю надійністю. Двигун на заміну з гарантійного ремонту в середньому очікується до отримання до півроку. Іноді, не дочекавшись двигуна від постачальника, просто проводиться заміна самої машини.
Середній вік пральних машин, які працюють без поломок, досягає 6-7 років. І це незалежно від приводу, який використовується в конструкції машини. Тому ставити в заслугу безперебійну роботу машини протягом 10 років виключно через її прямий привід, м'яко скажемо, некоректно.
То чи варто все таки переплачувати? Наша відповідь - так, якщо для вас важливий рівень шуму і неважлива ціна.