Поліетилен у побуті використовується досить активно, ставши невід'ємним атрибутом нашого життя. Так, його можна зустріти і в магазинах, і вдома, і на будь-якому виробництві. Поліетиленові зіп-пакети, як різновид пакування, зручний, функціональний та достатньо міцний, що дозволяє застосовувати його багато разів. Де їх використовують та які їх переваги, про це розкажемо далі.
Де найчастіше можна зустріти поліетиленові пакети?
Пакування з поліетилену найбільш практичне, адже зберігає форму, свої властивості при коливаннях температур та захищає продукцію від надмірної вологості повітря. Окрім того, поліетилен економічно вигідний, тому його широко застосовують:
- Для пакування продуктів харчування, наприклад, у пакети-слайдери зручно фасувати горішки, сухофрукти, хліб, снеки тощо. Спеціальна застібка дозволяє міцно та рівномірно закрити пакет, тоді продукти довше зберігають свіжість, сухість та чудово захищені від пилу, бруду.
- Для зберігання речей: одягу, взуття, дрібних предметів, документів, прикрас. Завдяки гнучкості, водостійкості та можливості підібрати різні розміри, запакувати будь-яку річ буде не проблема.
- У торгівлі для пакування товарів у магазинах, торгових центрах, ринках, оскільки вони доступні за ціною, не займають багато місця і мають мінімальну вагу.
- На промисловості та будівництві для пакування сипучих, використання у будівельних роботах, збирання будівельного сміття або для захисту інструментів, готових конструкцій від пилу, забруднення.
Зокрема, використовують як звичайну плівку у рулонах, так і "майки", з петельними ручками, з вирубними ручками, зіп-пакети, пакети слайдери, вакуумні пакети, для сміття, самоклеючі для посилок, блістери чи фольговані. Усі вони мають своє призначення та виконують певні функції, при цьому відрізняються міцністю та ціною.
Вигода використання поліетиленових пакетів
Останнім часом не вщухають дискусії про зменшення використання пластику у побуті, однак поліетиленова продукція залишається найдешевшим та найдоступнішим варіантом для пакування. Цьому є декілька причин, по-перше, виготовлення поліетилену дешеве, тобто собівартість його невисока. По-друге, поліетилен компактний, легкий і його можна дуже просто скласти у кишеню сумки чи штанів.
Крім того, завдяки тому, що матеріал "не дихає", він чудово захищає речі, продукти від впливу вологи, особливо ті, які надто чутливі до вологого середовища, наприклад, крупи, снеки, горіхи. Поліетилен також еластичний та міцний, може витримувати значні навантаження та може бути адаптований до будь-яких товарів.
Великим плюсом є багаторазове використання, на відміну від паперового пакування, це дозволяє зменшити виробництво пакетів з поліетилену. Як відомо, цей матеріал піддається довготривалому зберіганню, тож кількість сміття можна суттєво зменшити, якщо відповідально використовувати поліетиленове пакування. Однак час папір не витримує високої вологості, швидко рветься, має більшу вагу та займає місце при транспортуванні.
Таким чином, поліетилен продовжує бути популярним завдяки універсальності використання, багаторазовості, вигідній ціні та практичності. Попри дискусії про вплив на природу, правильна утилізація, повторне використання та зручності при транспортуванні, поліетиленові пакети - найкраще рішення у різних сферах життя.