Як правильно вибрати зимові шини?

Ну от і прийшов сезон зміни літніх шин на зимові. За прогнозами погоди до перших заморозків ще не далеко, задуматися про вибір правильних шин потрібно вже сьогодні. Фахівці компанії ШипШина shyp-shyna.com.ua поділилися рядом порад, які дозволять не помилитися при виборі шин.

Основні критерії вибору шин

1. Типорозміри шини

Зазначені на боковині шини цифри. Наприклад, 205/55R16, де:

  • перші цифри «205» означають ширину профілю в міліметрах;
  • другі цифри «55» - це висота профілю шини у відсотках від ширини;
  • буква R означає тип будови конструкції каркасу шини (в даному випадку він радіальний);
  • цифри «16» - це номінальний посадковий діаметр шини на диск.

Також потрібно підбирати правильний індекс швидкості і навантаження. Він зазначений відразу за розміром шини. Наприклад, 205 / 55R16 91H (XL) - 91 означає максимальне навантаження на одну шину (614 кг), H - максимально допустиму швидкість для шини (210 км / ч), XL - підвищена міцність каркасу на відміну від стандартного.

Правильний і найбільш точний підбір шин за цими параметрами, відповідним автомобілю, забезпечить оптимальні експлуатаційні характеристики шини, безпеку й упевнене керування автомобілем.

2. Сезонність і характер експлуатації

Для кожного сезону (літо / зима) шини підрозділяються на:

  • спортивні;
  • шини для міської експлуатації;
  • шини для далеких трасових поїздок;
  • шини для позашляхової експлуатації;
  • інші

Експерти звертають увагу на те, що зимові шини діляться на «нордичні» (скандинавські) і «альпійські» (загальноєвропейські). Пов'язано це з різницею кліматичних умов в зимовий період в різних регіонах. Крім того, є всесезонні шини. Всупереч розхожій думці, експлуатувати їх рекомендується лише в країнах, де взимку температура не опускається нижче +5 градусів.

Відповідно, їздити на таких шинах взимку в Україні не рекомендується.

3. Стиль водіння

При виборі зимових шин необхідно задуматися і про те, який стиль водіння кращий: активний або спокійний; в яких умовах найчастіше експлуатується автомобіль - місто, траса, бездоріжжя, лід або сніг, асфальт або мокрий асфальт. Якщо точніше визначитися з умовами експлуатації, це дозволить підібрати найбільш підходящу шину для конкретного водія.

4. Відповідність характеристик шини потребам водія

 

Висока щільність ламелей ⇒ Гальмування і тяга на засніжених дорогах

Широкі прорізи каналів ⇒ Зчеплення на мокрій дорозі, відведення сніжної шуги

Спрямований малюнок протектора ⇒ Тягові характеристики на снігу і льоду

Плоский профіль ⇒ Зносостійкість, зчеплення

Складний малюнок протектора з різними градусами розташування блоків і ламелей ⇒ Акустичний комфорт, зчіпні властивості, поперечна стійкість

Шипи ⇒ Зчеплення на льоду

Високий профіль ⇒ Пластичний комфорт, м'якість

3D-ламелі ⇒ точність керування

Гострий кут плечової зони ⇒ поперечна стійкість

Блоки на боковині ⇒ Тяга на пухкому снігу

Самому розібратися у всіх тонкощах складно, тому експерти рекомендують купувати шини тільки в фірмових магазинах, а за консультацією звертатися до продавців, які проходять навчання і володіють всією інформацією. Крім того, у кожної шинної компанії є фірмові каталоги з описом моделей, які дозволяють зіставити можливості кожної шини з власними уподобаннями і умовами експлуатації.

Що потрібно знати про вживані шини?

Після придбання шин за ними потрібно ретельно стежити. Зокрема, необхідно звернути увагу на ряд дуже важливих моментів.

Зберігання - це важливий фактор, так як шина може втратити значну частину своїх властивостей при неналежному зберіганні. Мають значення температура, вологість, то, як шина зберігається (з дисками або без) і інші параметри.

Кінцева глибина протектора. Необхідно своєчасно замінити шину на нову при критичному зносі протекторної частини. Визначити стан можна за індикатором зносу, якій знаходиться в каналах протекторного малюнка. Для полегшення пошуку індикатора на плечовій зоні наноситься маркування TWI. При досягненні зносу, рівному мітці індикатора (в літніх шинах - 1,6 мм, в зимових - 4 мм залишкової глибини), необхідна заміна шин.

Візуальний огляд. При огляді шини необхідно переконатися в її цілісності, відсутності будь-яких видимих ​​пошкоджень, тріщин, здуття, глибоких порізів, зміни геометрії шини і т.д.

Мало просто придбати і встановити зимові шини. Нові вимагають «прикатки», тобто експлуатації без різких прискорень і гальмувань, екстремального водіння і т.д. Середній пробіг прокатки складає 500-600 кілометрів. Особливої ​​уваги потребують шиповані шини.

Ну а міняти шини експерти рекомендують виключно в професійних сервісах, а не самостійно або в гаражних СТО.

0
репостів
0
репостів