Класифікація будівельних фарб і їх функціональне призначення

На сьогоднішній момент асортимент лакофарбових матеріалів включає в себе цілу серію різновидів з різною сферою застосування. Щоб не помилитися при покупці необхідної фарби, обов'язково необхідно вивчити всі їх різновиди. І перш ніж перейти до вивчення пам'ятайте, що придбати фарбу для внутршніх рабіт можна на https://okoloremonta.ua/kraski-dlya-vnutrennikh-rabot/ .

По виду сполучного матеріалу, фарби класифікуються на:

Алкідні. Застосовуються для фарбування металевих і дерев'яних поверхонь. По виду створюваної поверхні при висиханні масляні фарби поділяються на глянцеві, матові і напівматові.

  • Переваги: ​​екологічність, волого - і світлостійкість, стійкість до впливу хімічних речовин і високих температур.
  • Недолік: слабка опірність до впливу лугів, низький рівень пожежної безпеки;

Силікатні фарби. Даний тип фарб виготовляється на основі рідкого скла. Відносяться до розряду мінеральних. Завдяки тому, що силікатні фарби мають водовмісні основу https://okoloremonta.ua/kraska-na-vodnoy-osnove/, в них можна додавати додаткову кількість води з подальшим використанням без втрати первинних властивостей.

  • Область застосування: фарбування бетонних кам'яних і оштукатурених стін. У разі фарбування дерев'яних поверхонь, силікатні фарби додатково виконують протипожежну функцію;

Емульсійні. Емульсійні фарби в свою чергу поділяються на: акрилові, латексні, полівінілацетатні й водоемульсійні. При висиханні, пофарбована стіна покривається міцною та еластичною плівкою.

  • Переваги: ​​екологічність, стійкість до впливу вологи, простота в догляді пофарбованої поверхні.
  • Недолік: знижені міцності;

Клейові. При виготовленні фарб на клейовий основі використовуються такі речовини, як ефір целюлози, казеїн, крохмаль, полівініловий спирт. Крім цього, в складі даного типу фарб можуть міститися гіпс, каолін, крейда і різні пігменти. Якщо говорити про властивості клейових фарб, в цьому плані вони мало чим відрізняються від водоемульсійних фарб. Однак клейові фарби володіють малим запасом міцності до механічних і хімічних впливів.

За зовнішнім виглядом декоративні та будівельні фарби можна розділити на прозорі, дисперсійні і непрозорі емалі.

  1. Прозора фарба для внутрішніх робіт і зовнішньої обробки використовується для захисту дерева від зовнішніх впливів. Іноді вона містить пігменти, що підкреслюють структуру дерева. Прозорі акрилові фарби використовуються для кольоровки дерева, МДФ, ДСП і фанери в більш насичені тони. Фарба акрилова, ціна якої підійде будь-кому, може давати і металеві відтінки. Акрилова фарба для дерева є втіленням еко-стилю, даючи натуральний ефект.
  2. Дисперсійні фарби. Широко застосовується дисперсійна водоемульсійна фарба https://okoloremonta.ua/vodoemulsionnye-kraski/, ціна і простота використання якої роблять її лідером продажів. Пігмент в таких покриттях розбавляється водою, що випаровується після нанесення. Водоемульсійна фарба практично не пахне, може застосовуватися і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Бувають дисперсійні фарби і з акрилової сполучною. Особливо цікаво в приміщенні виглядає акрилова фактурна фарба, а фарба фасадна акрилова дозволить швидко і якісно оновити зовнішній вигляд вашого будинку. До цієї категорії відносяться і епоксидні фарби, використовувані в основному для електричної ізоляції, і масляні фарби, стійкі до атмосферних впливів, успішно застосовуються для фарбування фасадів.
  3. Емаль характеризується щільною, блискучою поверхнею, буває різною за складом. Дуже популярна акрилова фарба, купити яку в формі емалі сьогодні не представляє складності. Колірна гамма емалей дуже різноманітна, в поєднанні з простими матовими покриттями дозволяє отримати незвичайні інтер'єрні рішення. Сучасна акрилова емаль і фарби водоемульсійні, так само часто зустрічаються в цьому сегменті, швидко сохнуть і здатні тривалий час не давати тріщини.
0
репостів
0
репостів