Погіршення зору являє розповсюджену проблему, пов’язану зі здоров’ям людини. Спадковий фактор, вікові зміни в організмі, щоденна робота з екраном комп’ютера або смартфона, порушення правил гігієни читання — усе це призводить до погіршення зору. У переважній більшості випадків зниження його гостроти — поступовий процес. Тому важливо не пропустити перші ознаки погіршення зору. Їх розглянемо докладніше.
Розповсюджені ознаки погіршення зору
Перевірка гостроти зору в лікаря-офтальмолога необхідна як мінімум один раз на рік. Проте здебільшого людина звертається до спеціаліста, коли вже має певні симптоми погіршення зору. Що сигналізує про проблему:
- спостерігається відчуття болю і напруженості в очах після тривалого читання, роботи з комп'ютером, перегляду телевізора;
- обриси предметів, які ви бачите, набувають розпливчастих контурів, через що доводиться примружуватися;
- помічаєте двоїння в одному або обох очах;
- виникає почервоніння білкових оболонок, відчуття піску і сльозогінність;
- спостерігаються зорові галюцинації: мушки, точки або темні плями;
- відчувається розпирання, що додатково провокує головний біль і нудоту.
Зверніть увагу на те, що зір може погіршитися як в одному, так і в обох очах. Процес зниження гостроти зору займає від декількох тижнів до багатьох років. Якщо ви виявили принаймні одну з наведених вище ознак, обов’язково відвідайте офтальмолога. Вони погіршення зору можуть бути симптомами таких захворювань як астигматизм, глаукома, катаракта. Провівши обстеження, лікар поставить точний діагноз і назначить відповідну терапію, наприклад, щоденне носіння окулярів, медпрепарати, лікування катаракти в Чернівцях тощо.
Як запобігти погіршенню зору: універсальні рекомендації
Для збереження гостроти зору і здоров’я очей загалом треба дотримуватися простих правил:
- запобігайте надмірним навантаженням на зір: під час роботи з комп’ютером, читання, шиття, вишивання кожні 30 хвилин давайте очам відпочинок;
- потурбуйтесь про якість освітлення в приміщенні;
- уникайте читання в транспорті;
- використовуйте спеціальні зволожувальні краплі для профілактики сухості слизової оболонки;
- регулярно виконуйте вправи для очей, особливо, після тривалих навантажень на зір;
- якщо багато використовуєте ПК, розмістіть його монітор на відстань 50–60 см від очей.
Правильне харчування, здоровий режим сну і фізичної активності також допомагає зберегти зір. За будь-яких ознак офтальмологічних захворювань терміново звертайтесь для перевірки зору до спеціаліста.