Німесил - всі за і проти

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) займають лідируючі позиції за частотою використання у всьому світі. Масштаби їх застосування в клінічній практиці такі широкі, що з ними не зрівняється жодна з груп фармакологічних препаратів. На даний момент в західних країнах більш 10% населення активно застосовує ці лікарські засоби. За підтримки Альго-Фарм ви вирішили дослідити їх популярність.

Чим вони гарні? Перш за все, яскраво вираженою протизапальною та жарознижувальною дією. Також НПЗП володіють знеболюючим ефектом, який дозволяє пацієнтам з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату поліпшити якість життя.

Але застосування сильнодіючих лікарських засобів в таких масштабах піднімає проблему безпеки. Відомо, що використання НПЗП може викликати побічні ефекти, найчастіше пов'язані з роботою шлунково-кишкового тракту. Саме тому часто поряд з ними призначають ліки як от смекта. Проблема полягає в тому, що ці ліки блокували форми ЦОГ-1 і ЦОГ-2 одночасно. При пригніченні ЦОГ-2 досягався необхідний ефект, а при інгібуванні ЦОГ-1 - небажані побічні ефекти. Тому вчені задалися метою створити нове покоління препаратів, що діють селективно, пригнічуючи тільки ЦОГ-2 - фермент, який відповідає за розвиток в осередку ураження запального процесу. В цій мети вони досягли успіху, отримавши препарати з більшим ступенем безпеки.

Одним з таких ефективних лікарських засобів є Німесил. Володіючи вираженою протизапальною, жарознижувальною і знеболювальною дією, він широко застосовується при лікуванні багатьох захворювань. Одним з незаперечних переваг препарату є лікарська форма, завдяки якій він досить швидко і майже в повному обсязі абсорбується. Наприклад, через півгодини після прийому 100 гр. препарату його вміст у плазмі досягне 50% від максимальної концентрації. Його принцип дії полягає в пригніченні синтезу простагландинів. Термін дії однієї дози НІМЕСИЛ становить 6 годин. Також препарат добре переноситься при тривалому застосуванні і володіє порівняно невеликим періодом напіввиведення.

Останнім часом був опублікований ряд статей, які стверджують, що препарат має досить високу нефро і гепатотоксичність. У зв'язку з цим його заборонили в деяких країнах, наприклад, в США. У країнах Євросоюзу він доступний, але в інструкції є позначка, що Німесил протипоказаний дітям віком до 12 років.

В Україні не так давно було гостро поставлено питання про заборону даного лікарського засобу, що викликало хвилю обурення, як серед населення, так і серед практикуючих лікарів. Останні, до слова, приводять сотні випадків з практики, коли традиційні засоби, такі як ібупрофен або парацетамол, не допомагали знизити високу температуру, а Німесил з цим завданням успішно справлявся. Практично всі побічні ефекти, пов'язані із застосуванням препарату були викликані через його передозування. Не було зафіксовано жодного випадку серйозного ураження печінки.

Досвідчені лікарі радять використовувати Німесил при знятті високої температури в крайньому випадку, коли традиційні засоби не приносять успіху. Не слід пити його курсами. Тривалість застосування потрібно обмежити, щоб виключити можливий ризик ускладнень, пов'язаних з печінкою. Необхідно пам'ятати, що, ефективно знижуючи температуру, Німесил бореться з симптомами, а не з самою хворобою.

Свого часу вчені серйозно спантеличені безпекою застосування даного лікарського засобу і провели ряд досліджень. В їх результаті лише дуже незначна частина випробовуваних осіб відмовилася від застосування препарату через побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту. Серйозних розладів у хворих при експериментах не відзначили.

Що стосується деяких особливостей прийому НІМЕСИЛ. У зв'язку з вагомим навантаженням на серцево-судинну систему і печінку тривалий прийом препарату протипоказаний. Якщо терапію необхідно продовжувати більше 7 днів, то тут потрібно задіяти інші селективні інгібітори ЦОГ-2. Не слід приймати Німесил дітям до 12 років, а також особам, які мають печінкову і ниркову недостатність або ж різні розлади шлунково-кишкового тракту. Люди похилого віку повинні бути обережними при використанні НІМЕСИЛ.

Які дії при перших симптомах передозування? Рекомендовано промивання шлунка, а також призначення активованого вугілля. В особливо важких випадках проводять симптоматичну терапію.

І на завершення ще раз про безпеку препарату. По ній Німесил перевершує «золотий стандарт» існуючих препаратів протизапального характеру. За показниками переносимості і ефективності дані ліки як мінімум не поступається іншим селективних інгібіторів ЦОГ-2. Потрібно розуміти, що чутки про небезпеку НІМЕСИЛ для печінки на руку іншим виробникам, адже зараз має місце запекла конкуренція між фармацевтичними корпораціями. Будь-які альтернативні препарати, що знижують температуру також небезпечні - аспірин, анальгін і т.д. Взагалі не існує ліків без протипоказань та побічних ефектів. Тут постає питання про доцільність застосування.

Фахівці сходяться на думці, що у випадку з Німесилом, позитивний ефект значно перекриває можливий шкоди для здоров'я.

0
репостів
0
репостів