Як виростити дитину щасливою? Можливо, прозвучить занадто пафосно, але щасливих дітей можуть виховати тільки щасливі батьки, які вміють радіти життю і вчать цьому своїх малюків. Дитяче щастя не вимогливе: щоб мама і тато були поруч, любили, дбали, щоб можна було грати, пробувати на смак, на дотик цей дивовижний світ навколо.
Але одного разу малюк подорослішає і зіткнеться з першими труднощами. Щоб невдачі, проблеми не завадили дитячому щастю, потрібно вчити дітей бути ще й самостійними, самодостатніми, тобто здатними своїми силами вирішувати всі життєві завдання.
Виростити дитину самодостатньою - головна мета дошкільного розвитку дитини і навчання в школі
Що потрібно робити, щоб виростити самодостатню дитину?
1. Всебічно розвивати інтелект.
2. Хвалити, заохочувати, шанобливо ставитися до дитячої діяльності, успіхів, переживань.
3. Допомагати дитині ставати самостійною, пропонуючи самому робити вибір у важливих речах, привчаючи до відповідальності за виконання певних зобов'язань.
4. Вчити правильному вираженню емоцій, управлінню гнівом, самоконтролю і дисципліні.
5. Переконувати малюка в його унікальності, підкреслюючи таланти, унікальні здібності або особисті якості.
6. Правильно мотивувати.
7. Дозволити мати і відстоювати свою думку.
8. Навчити легко ставитися до помилок, радіти дрібницям.
9. Зробити дитяче життя яскравим, цікавим, повним радісних моментів. Чим більше радості переживає малюк, тим краще протікає його емоційний, психологічний розвиток.
10. Навчитися жити з інтересом, не створювати трагедію з дрібних життєвих негараздів, бути прикладом впевненості і життєрадісності.
Як виростити дитину щасливою? Секрети школи усного рахунку Соробан®
На другому місці після родини в питаннях виховання самодостатніх, щасливих школярів стоять розвиваючі курси для дітей. Хотілося б сказати, що допомагають стати щасливими дитячі садки і школа, але, на жаль, в Україні це дуже не схоже на правду. В цілому система освіти мало сприяє розвитку самодостатньої успішної особистості. Великий вплив на формування дитячого світогляду має учитель.
Яку користь приносять розвиваючі заняття? Вони навчають дошкільнят та учнів початкової школи за допомогою такого виду діяльності, в якому малюки потребують найбільше, - у формі гри. Вчені довели, що через прагнення виростити дітей розумними, талановитими, батьки позбавляють їх вільного часу - того часу, яке в силу свого віку, малюк повинен проводити в іграх. Якщо порівняти плюси (багато знань) і мінуси такого навчання (стреси, перевтома, тривоги, страхи), стає очевидно: користі явно менше.
Висновок один: в інтелектуальному розвитку важливо не кількість годин, проведених за навчанням, а якість розвиваючої методики. Мета правильної програми навчання:
- розкриття потенціалу розуму і волі;
- створення можливостей для розвитку в майбутньому;
- навчання навичкам взаємодії з навколишнім світом, досвід спілкування з педагогом, однолітками;
- розвиток позитивного мислення, створення емоційно приємного фону в навчанні, щоб учень почав пов'язувати навчання, знання з позитивними емоціями;
- розвиток внутрішньої мотивації - ніякі матеріальні заохочення не зможуть так зацікавити в саморозвитку, як власне бажання стати краще, дізнаватися більше.
Розвинений інтелект, гнучке мислення, віра в себе, заснована на досвіді особистих перемог, допоможуть дитині втілити в реальність найсміливіші мрії. Уроки ментальної арифметики - великий вклад в фундамент розвитку індивідуальності, які допоможуть виростити дитину самодостатньою і щасливою людиною, неординарною, успішною особистістю.