Робота дизельного двигуна прямо впливає на вибір акумулятора для автомобіля, адже від цього залежить його впевнений пуск. На відміну від бензинових, де достатньо іскри від свічки запалювання, дизельні запускаються, якщо у циліндрах досягнуто оптимальної температури необхідної для займання. Тож, справний та правильно підібраний акумулятор для дизельного авто буде правильним рішенням.
Особливість дизельних двигунів
Є певний перелік особливостей дизельних двигунів, які притаманні саме їм і які відрізняють їх від інших, а саме:
- високий ступінь стиснення у циліндрах. Для повороту колінчастого валу у дизельному моторі необхідно докласти більше зусиль;
- повітря у циліндрах необхідно розігрівати свічками накалювання (у холодну пору), які мають високу потужність, а значить потребують великого забору енергії від акумулятора ще до запуску стартера;
- густота масла більш в'язка, це дуже помітно при низьких температурах. При цьому збільшується тертя, для подолання якого необхідно більше електроенергії.
Саме ці фактори й визначають вибір акумулятора для дизелю. Навіть при однакових об'ємах двигунів, дизельному знадобиться більш потужні акумулятори VARTA і це очевидно.
Критерії вибору автомобільного акумулятора
- Пусковий струм, який дозволяє повернути колінчастий вал стартером та показує, яку кількість енергії віддає акумулятор в одиницю часу. Вищий показник - вища активність стартера в обертанні колінчастого валу. В залежності від об'єму двигуна рекомендують такий пусковий струм: до 1.5 л - до 550 А; 1.5-2 - 460-680 А; 2-2.7 - 520-760 А; 2.7-3.5 - 640-820 А; 3.5-6.5 - 740-1000 А.
- Ємність дає змогу бачити, як довго акумулятор може живити стартер з потужністю, якої достатньо для обертання колінчастого валу. Якщо є проблеми із запуском, то варто обирати більшу ємність батареї, ніж, наприклад, рекомендує завод-виробник автомобіля. Ємність також співвідносять до об'єму двигуна: до 1.5 - 55 мАч; 1.5-2 - 56-62 мАч; 2-2.7 - 63-75 мАч; 2.7-3.5 - 76-90 мАч; 3.5-6.5 - 91-132 мАч.
- Тип клем - товсті чи тонкі.
- Полярність або розташування контактних клем на батареї.
- Типорозмір акумулятора - американський, азійський, європейський. Наприклад, європейські нижчі, на відміну від азійських.
Окрім того, варто звернути увагу на розміри підставки під АКБ, яка може підходити суто для одного типорозміру акумулятора. Виробники автомобілів у інструкції рекомендують купувати вироби згідно особливостей та параметрів авто, однак, якщо такої документації немає, то усі вище згадані фактори варто врахувати при купівлі та заміні акумулятора, відтак проблем з його роботою не виникне.