Стоматологія та лікування стоматиту у різній формі

stomatit 1Стоматит – це запальний процес слизової оболонки рота, викликаний реакцією імунітету на подразник із зовнішнього середовища, характеризується появою висипань (виразок, ранок, ерозій) які вражають ясна, мигдалики, піднебіння, внутрішній бік губ і щік. При стоматиті з’являється різкий біль та дискомфорт, що посилюється при вживанні їжі, напоїв та при розмові. А ще це загальна назва для різних запалень слизових у ротовій порожнині, тому лікування стоматита в Mydentist є важливою складовою забезпечення її здоров'я.

Причини захворювання

Причиною виникнення стоматиту є інфекція: вірусна, бактеріальна чи грибкова. У кожного в тілі є мікроби, які при порушенні імунного балансу починають виявляти патогенні властивості та починають утворювати дріжджоподібні гриби, шкідливі мікроорганізми. Захворювання розвивається за певних умов:

  • пошкодження слизових: прикушування щік, опіки, пошкодження слизової об гострий край зуба, що відколовся і т.п.
  • недостатній догляд за ротовою порожниною, твердий зубний наліт;
  • використання зубних паст з лаурилсульфатом натрію (SLS) та надто часте чищення зубів;
  • дефіцит вітамінів групи B, фолієвої кислоти, цинку, заліза;
  • паління;
  • через приймання деяких препаратів, зневоднення, на тлі стресу та низки захворювань;
  • гормональні зміни при вагітності, менопаузі або в підлітковому віці;
  • низька якість протезів, або неправильність їх встановлення;
  • пошкодження слизової після вживання окремих продуктів;
  • патології ШКТ;
  • герпес;
  • хіміотерапія та ВІЧ інфекція, які знижують імунітет.

Види та методи лікування стоматиту

Катаральний

Це найпоширеніший вид стоматиту, причиною якого є не належна гігієна, зубний камінь або стоматологічні захворювання. Слизова оболонка запалюється, червоніє, набрякає, але глибокі виразки та рани відсутні. Цей стан супроводжується неприємним подихом, підвищеним слиновиділенням, сухістю та больовими відчуттями слизової.
img img news 1 52При катаральному стоматиті лікування у https://mydentist.ua/ukr/likuvannya-zubiv/stomatit-lechenie/ насамперед спрямоване на зняття запалення, для чого використовуються антисептичні розчини, полоскання, пастилки та ін. Необхідно виключити з раціону гострі страви, щоб уникнути подальшого травмування слизових.
Після зникнення симптомів стоматиту необхідно пролікувати зуби та провести професійну гігієну, щоб позбавитися зубного каменю та запобігти його виникненню в майбутньому.

Герпетичний стоматит

Причина його виникнення полягає в інфікуванні вірусом герпесу. Герпетичний стоматит тісно пов'язаний з ослабленням імунітету: вірус, який є в організмі, прокидається і викликає захворювання. Він характеризується утворенням в ротовій порожнині маленьких болючих бульбашок.
Для боротьби з герпетичним стоматитом застосовуються спеціальні мазі, гелі, які наносяться 3-4 рази на добу. У деяких випадках доцільне застосування інтерферонів.

Виразковий стоматит

Як правило, це наступна стадія катарального стоматиту. Запах з рота посилюється, з'являються виразки із сірим нальотом, приймання їжі супроводжується больовими відчуттями. У деяких випадках підвищується температура та збільшуються лімфовузли.
На цій стадії тільки лікар вирішує, чим лікувати сильний стоматит і яка комбінація препаратів підійде в цьому випадку: зазвичай поєднують знеболювальні, антигістамінні, вітамінні, загоювальні засоби з прийманням антибіотиків та обробкою висипів.

Афтозний стоматит

На цій стадії поступово утворюються афти – округлі або овальні ерозивні поверхні 3-5 мм у діаметрі з червоними краями та сіро-жовтим нальотом. Афти можуть бути одиничними висипаннями або масово покривати внутрішній бік щік і губ, бічні частини язика, піднебіння.
Це непросте захворювання, яке потребує комплексного лікування. При афтозному стоматиті призначаються мазі з кортикостероїдами. Іноді можуть призначатись протиалергійні засоби. Рекомендується провести ультразвукову антибактеріальне очищення зубів і ясен.

Кандидозний стоматит

Причиною захворювання є грибок Candida. Часто хворіють немовлята, але також і дорослі, особливо люди похилого віку при зниженні імунітету. Клінічна картина характеризується утворенням сирного білого нальоту на слизовій ротової порожнини. При видаленні нальоту можуть утворюватись рани. Інкубаційний період може досягати 20 днів.
Лікування проводиться із застосуванням протизапальних, протигрибкових препаратів(Клотримазол, Флуконазол та ін.), антигрибкових мазей, а також рекомендується виключення з харчування мучних виробів.

Препарати, що застосовуються для лікування стоматиту поділяють на знеболювальні, антисептики та протизапальні засоби, а також такі, що посилюють регенерацію.

Тож, профілактика стоматиту забезпечить усунення причин, які можуть його викликати. В першу чергу необхідно підтримувати чистоту ротової порожнини, а також повноцінно харчуватися, відмовитися від куріння та інших шкідливих звичок, своєчасно лікувати інші захворювання.

0
репостів
0
репостів