Сонячні модулі: види та особливості вибору

Вартість комунальних послуг в останні роки постійно зростає. Це призводить до того, що люди переходять на альтернативні джерела живлення. Одним з найбільш використовуваних є сонячна панель. Вона перетворює енергію сонця в електрику, яку можна використовувати для живлення електроприладів, обігріву будинку або для продажу місцевим мережам.

Сонячні модулі складаються з пластин, покритих фосфором і бромом. При попаданні на них сонячного світла відбувається розігрів поверхні і матеріали починають виробляти струм (фосфор генерує електрони, бром – нульові частки). В результаті панель створює невеликий постійний струм, який за допомогою інвертора конвертується в традиційні 220 вольт. Відзначимо, що електрику можна витрачати на поточні потреби будинку, накопичувати за допомогою акумуляторних батарей або віддавати в мережу за «зеленим» тарифом.

1

Різновиди модулів

Існує два типи сонячних панелей:

  1. Монокристалічні. Ці вироби мають високий коефіцієнт корисної дії, з часом вони практично не деградують, а термін служби модулів становить 25-30 років. Вважаються оптимальними для створення сонячних електростанцій.
  2. Полікристалічні. ККД у цих пристроїв нижче, вартість – дешевше. Зазвичай їх встановлюють для забезпечення електроживлення невеликих домоволодінь в якості резервного джерела.

У більшості випадків застосовуються саме монокристалічні панелі, оскільки вони більш ефективні і швидше окупаються.

Правила вибору

Перед тим як вибрати і купити сонячні модулі, ознайомтеся з інформацією за посиланням https://solar-tech.com.ua/ua/solar-electricity/solar-panels/. Тут представлені різні типи панелей, тож вам необхідно визначитися з тим, які саме моделі підійдуть. Потрібно враховувати наступні нюанси:

  1. Клас якості. Існує три різновиди: Grade А, Grade B і С. Перший вважається найбільш надійним. При тривалій експлуатації панель втрачає не більше 5% ККД. Другий – до 30%, третій – до 50%. Чим вище клас, тим вище рентабельність використання модулів.
  2. Виробник. Сьогодні панелі випускають європейські і азіатські компанії. Перші роблять надійну продукцію з високим ККД, другі – дешеву і практичну. В останні роки якість і ефективність модулів практично зрівнялася, хоча у різних виробників є свої особливості.
  3. Вихідна напруга. Залежить від кількості модулів в елементі. Кожен виробляє приблизно 0.5 вольт. Існують панелі на 12, 24 і 48 вольт. Підбирати вольтаж потрібно в залежності від типу системи і використовуваного обладнання.

Також потрібно враховувати коефіцієнт корисної дії панелей. Зазвичай він становить 15-20%. Чим вище, тим дорожче елемент, але тим швидше він окупається, тому важливо знайти золоту середину. Обов'язково враховуйте термін служби модулів: одні починають деградувати через 5 років і до 10 років втрачають 50% своєї ефективності, а другі служать по 20-30 років з рівнем падіння ККД не більше 5-10%.

2

 

Якщо у вас є питання або ви хочете замовити створення повноцінної сонячної електростанції, то звертайтеся в компанію Solar-Tech. Грамотні фахівці детально проконсультують з усіх питань і допоможуть вибрати відповідні рішення. Компанія надає повний спектр послуг, починаючи від проектування системи, закінчуючи підбором обладнання, його монтажем на об'єкті замовника і введенням станції в експлуатацію з підключенням до «зеленого» тарифу.

0
репостів
0
репостів