Як тільки ви вирішили записатися у басейн на плавання, відразу варто подумати про плавальний костюм та шапочку. Тим більше що не у всіх басейнах встановлено якісні засоби знезалізнення води https://pershavoda.com/fil-tri-dlya-kottedzhei/obezzelezivanie-vody/. Придбати купальник в більшості випадків не так складно, оскільки неодноразово купували його на відпочинок на морі. А от шапочка… Якою вона повинна бути і як її обрати? Поговоримо далі.
Розмір шапочки для плавання
Здавалося б, якщо є різні розміри купальників, то певно існують різні розміри шапочки для плавання. Насправді все значно простіше.
Розрізняють шапочки трьох розмірів:
- дитячі,
- дорослі,
- середнього розміру.
Останні більше підходять для підлітків та людей з невеликим розміром голови.
Між чоловічими і жіночими немає розрізнення у розмірах.
Типи шапочок для плавання
В залежності від професійного рівня плавця розрізняють шапочки:
- класичні,
- професійні.
Професійні спеціально розробляють для отримання хороших гідродинамічних показників виробу. Вони ідеально лягають на голову плавця. Не створюють складки, немає швів і сприяють зменшенню опору води. Такі вироби зазвичай дорожчі класичних, оскільки можуть впливати на швидкість плавання.
Окрім цього шапочки для плавання ще розрізняють за матеріалом виготовлення. Бувають:
- латексні або гумові,
- силіконові,
- текстильні,
- комбіновані.
Як одягати шапочку для плавання
Шапочку вже обрали та купили. Тепер як її правильно одягати? Плавці з досвідом виділяють декілька лайфхаків, які полегшують цей процес.
- Якщо волосся пересушене і електризується, можна його трішки намочити і натягнути головний убір буде легше.
- Дівчатам та жінкам із довгим волоссям краще буде зібрати його за допомогою резинки у хвостик вище потилиці. Шпильки і защібки для волосся ліпше зняти, аби вони не пробили дірок у шапочці. Перед одяганням шапочки, голову злегка нахиліть вперед.
- Одягати шапочку легше наступним способом: долоні засуньте у шапочку і розведіть їх всередині, щоб шапочка була натягнута на ваших руках. Між руки просуньте голову і опустіть долоні на скроню. Легенько висуніть долоні вниз, прикриваючи вуха.
- Коли одягли шапочку, пригладьте її зверху руками, щоб головний убір зручно ліг і не створював дискомфортних відчуттів.
- Після плавання шапочку треба знімати тим способом, яким її одягали. Тобто долоні просунути у середину шапочки і таки чином її зняти.
- Після заняття шапочку варто прополоскати і висушити у кімнатній температурі. Ні в якому разі не можна класти на батарею чи залишати на сонці.