Як обслуговувати гідроциліндр?

Гідроциліндр – це робочий вузол гідравлічної системи спеціального транспорту та технологічного обладнання. Він використовується в таких пристроях, як гідравлічні преси, стаціонарні, колісні та гусеничні підйомні крани, екскаватори, грейдери, навантажувачі, бульдозери, причіпне та навісне технологічне обладнання. У процесі експлуатації гідравлічні циліндри можуть вийти з ладу, що призведе до суттєвих фінансових витрат через простої коштовного обладнання.

Як проводити технічне обслуговування гідроциліндрів та на що необхідно звернути особливу увагу - пояснюють фахівці сайту https://gidrotsilindr.com.ua/

Технічне обслуговування гідроциліндрів – що входить до набору робіт?

Гідравлічні циліндри являють собою об'ємні двигуни зворотно-поступальної дії. Вони складаються з наступних елементів:

  • циліндричного корпусу;
  • поршня чи плунжера;
  • штока;
  • передньої та задньої кришки;
  • ущільнювальних елементів із полімерних матеріалів;
  • сполучних елементів – вушок, лап, фланців тощо.

Технічне обслуговування гідравлічних циліндрів включає очищення або заміну масла, регулярний огляд, заміну ущільнювальних елементів, обслуговування з'єднувальних елементів.

Очистка гідравлічної оливи

На відміну від пневмоциліндрів, гідравлічні циліндри використовують у своїй роботі енергію стисненого під високим тиском гідравлічного мастила. Мастило та мастильні фільтри необхідно замінювати з періодичністю, зазначеною в посібнику з експлуатації обладнання. Багато компаній-виробників пропонують своїм клієнтам моделі фільтрів із вбудованим датчиком падіння тиску – індикатор буде своєчасно повідомляти про засмічення, що дозволить швидко замінити фільтр до того, як гідроциліндр вийде з ладу.

Регулярний огляд гідроциліндра

Регулярний огляд циліндра повинен проводитись не рідше, ніж один раз на місяць. Він включає візуального обстеження зовнішньої поверхні корпусу і штока для виявлення:

  • слідів корозії;
  • тріщин, сколів та інших механічних пошкоджень;
  • нерівномірного зносу;
  • деформація штока під дією високого навантаження;
  • подряпин та щербин на штоку внаслідок забруднення мастила.

Заміна ущільнювальних елементів

З часом полімерний матеріал, з якого виготовляються ущільнювальні елементи, втрачає свою еластичність, що може призвести до порушення герметизації внутрішнього простору корпусу, витоку масла, потрапляння в циліндр води, бруду та пилу. У процесі заміни ущільнювальних елементів необхідно провести візуальний огляд внутрішнього простору корпусу, поршня для виявлення механічних пошкоджень та деформації поверхні.

Обслуговування кріпильних елементів гідроциліндра

Кронштейни, скоби, вуха, кульові опори та інші з'єднання забезпечують передачу потужності від гідроциліндра до робочих вузлів спеціальної техніки та виробничого обладнання. Під дією високого навантаження сполучні елементи піддаються зносу, що може спричинити перекіс або люфт штока. Сполучні елементи повинні регулярно змащуватися, а при виникненні механічних пошкоджень змінюватися на нові.

0
репостів
0
репостів