Розділ Культура

Актор Анатоль Фон-Філандра: "Я навчався в місті Шепетівка, в одній школі з Марком Дроботом"

Автор Лена Феськова Дата04 грудня 2020

Як ексклюзивно розповідає видання clutch.ua, Анатоль Фон-Філандра – молодий український актор, чия кар'єра зараз стрімко розвивається. 30 листопада на телеканалі ТЕТ відбулася прем'єра комедійного ситкому Прибулець, де він виконав головну роль – добродушного інопланетянина, чий космічний корабель зазнав аварії в смт Тарасівка, недалеко від будинку молодої пари Оксани і Колі (Марія Крушинська і Володимир Кравчук), яка тільки змогла гармонізувати свій побут. Ми поспілкувалися з Анатолем про вибір професії, ролі мрії і секрети щасливого сімейного життя в умовах напруженого робочого графіка.

Як у вас виникло бажання стати актором?

– У зв'язку з деякими обставинами, я навчався в місті Шепетівка, в одній школі з Марком Дроботом (актор, заслужений артист України, прим.ред.). І саме його мама вела предмет "Театральне мистецтво". На її уроках я вперше почув про цю професію, ми ставили різноманітні сценки, а після я і зовсім потрапив в шкільну команду КВК. Мені настільки сподобалося бути на сцені, що вирішив ні до якої іншої професії себе не готувати.

yuuN0YXki209jQaYQeoAPGHkmcMBGfcgY1AJShj3

Якими навичками повинен володіти актор, щоб досягти успіху в ремеслі?

– В першу чергу, харизмою. Хоча сам не можу дати конкретного визначення цьому поняттю. В акторі повинен бути стрижень і постійне бажання займатися своєю справою, вдосконалювати майстерність – це найнеобхідніше, всьому іншому можна навчитися.

Чи є у вас роль мрії?

– Є дві площини, в якій існує наш ринок – театр і кіноіндустрія. У кіно важлива типажність, зв'язки і характер, в театрі – наполегливість і ще раз наполегливість. Тому для себе поділяю ролі мрії, в залежності від сфери. У кіно я хотів би зіграти головну роль в екшені, бойовику, щоб була стрілянина, гонитва, динамічні перипетії з героєм і сцени бою, а в театрі, як не банально, Ромео, хоча, напевно, мені вже запізно його грати.

En5p5ceVI0e9uIo7AnuiCQT2sSIkLztgIVTC7gLQ

На що ви готові піти заради бажаної ролі?

– В принципі, на те, що мені запропонують обставини, я дуже гнучкий у цьому питанні. Будь-який виклик мені цікавий, адже дозволяє в черговий раз вийти із зони комфорту. Я готовий на багато що погодитися, щоб отримати ту роль, яка мені близька.

Яким ви бачите себе через 10 років?

– Це досить глибоке і філософське питання, яке я дуже часто сам собі задаю. Я люблю прописувати цілі на рік, але ніяк не вдається подивитися вперед на довший проміжок часу. Працюючий, успішний, щасливий і з великою сім'єю – таким я себе бачу через 10 років.

Ким би ви були, якщо б не стали актором?

– Я не з тих людей, які кажуть, що акторська професія – виключно моє покликання. Кіно, театр – це рефлексія твого життя. Від того, наскільки яскраво, потужно і цікаво ти її проживаєш, настільки якісний у тебе виходить продукт.

6iCmwHTmKE5OAlQhlarHKqzGvx7CPjQVTYiELRDb

У вашій фільмографії вкрай різнопланові ролі – від поліцейського і інтерна до професора Моріарті. Ви знімаєтеся як в кримінальних бойовиках, так і в ситкомах. А який жанр вам до душі?

– Жанри для невдах. Зовсім інше питання з ролями. Наприклад, образ антагоніста мені набагато цікавіше, ніж героя, що рятує весь світ. Лиходій – це дуже глибока і багаторівнева роль, з дев'ятьма "колами пекла", які ти можеш заповнити значеннями і емоціями. Герой поганий, але насправді він хороший, тому що поганий.. і так до нескінченності-неймовірно захоплюючий процес, який змушує поглянути вглиб, перш за все, самого себе.

Ви і ваша дружина (Катерина Варченко) – актори. Як у вас виходить балансувати між особистим і напруженим графіком?

– Відкрию вам таємницю: у нас, як і у всіх нормальних сімей, іноді трапляються сварки. Часто через наших графіків. Я дуже люблю і ціную свою дружину за те, що з будь-яких конфліктних ситуацій, ми завжди можемо знайти вихід і прийти до загальних компромісів.

Як і в будь-якій іншій родині, де обидва працюють, ми часто віддаємо малюка нашим батькам. Коли ми безпросвітно на знімальних майданчиках, буваємо вдома тільки для того, щоб помитися і поспати, а потім знову бігти працювати, доводиться віддавати його на довгий час, що дається нам непросто.

Одна з недавніх прем'єр Катерини – сітком "Батько рулити", де вона грає багатодітну маму, яка несподівано вирішила зайнятися кар'єрою. Чи задоволені її роботою?

– Я головний фанат Каті. Вона неймовірна актриса. За її плечима багато класних ролей і мені подобається, що вона різнопланова. Наприклад, коли вона заходила в проект "Батько рулити", паралельно знімалася в драмі і це ніяк не вплинуло на якість гри в обох проектах.

7YhXv52TeiWyA5TjRTqBdltoWpAaYZlfHUwBemR0

Чи схожа героїня Катерини в ситкомі "Батько рулити" на те, яка вона мама в реальному житті?

– Так, є якісь схожі якості, але я не можу сказати, що в ситкомі вона зіграла саму себе. Насправді, вона з усіма різна – зі своїми батьками, нашим малюком або коли ми втрьох вдома. Крім того, що вона класна актриса, вона ще неймовірна дружина і це мене сильно надихає.

Одна з ваших останніх ролей – добродушний прибулець в новому ситкомі телеканалу ТЕТ "Прибулець". Як ви вважаєте, яких якостей вашого героя не вистачає людям?

– Люди дуже швидко дорослішають, чогось прагнуть до цього.

У нашій родині є маленький "прибулець", який кожен день вчить легкості і безтурботності. І, якщо чесно, багато якостей для ролі я брав з нього – він такий чистий, відкритий до всього нового, інопланетянин.

Насправді, прекрасне завжди у нас під боком, а ми цього не помічаємо. Людям потрібно навчитися бачити це і просто кайфувати.

EXgiwnF7IIg6L4BuDTPS6IFOLGaFketTwqiMlXz6

Як швидко вам вдалося вжитися в роль інопланетянина? Що було найскладнішим?

– На даний момент, це одна з найскладніших ролей в моїй кар'єрі. Зазвичай, виходило так, що я грав (крім Моріарті) самого себе в різних обставинах. Тут зовсім інша справа-вжитися в роль інопланетянина мені допоміг син.

Як ви думаєте, чим українським глядачам може сподобатися ця міжгалактична комедія?

– Добротою, якої нам усім не вистачає. Прибулець прийшов з миром. З ноткою гумору він показує нам абсурдність деяких речей і вчить дивитися на світ, відносини між людьми, під іншим кутом. Тому запрошую вас до спільного перегляду серіалу на телеканалі ТЕТ!

Останнє редагування 05 грудня 2020

Відео

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением