— Цей вид декоративно-вжиткового мистецтва майже не поширений на Шепетівщині. А останні гончарі, зі слів очевидців, жили в селі Купино ще у вісімдесятих роках минулого століття, — пояснив В’ячеслав Сміховський, директор музею. — Глина — то живий та приємний у роботі матеріал. Він має здатність передавати позитив ну енергію, зцілювати. А це — дуже важливо для кожної людини.
Вперше за чотири роки школа розділилася: влітку учасники з південних областей України зі бралися на Одещині. Натомість форум для жителів західних та центральних областей працює упродовж тижня у Шепетівці.
Під час урочистого відкриття учасниця з Івано-Франківщини поетеса Марічка Назарович подарувала музею Миколи Островського ікону Божої Матері «Семистрільна».
— Ця ікона шанується серед православних вірян та вважається чудотворною. На ній зображена Пресвята Богородиця, пронизана в груди сімома стрілами або мечами. Це символізуює повноту суму та сердечного болю, які зазнала Пресвята Діва Марія під час земного життя, — пояснила Марічка Лазарович.
А ще на відкриття IV Всеукраїнської школи майстерності завітав Ангел, який кожному у жменьку роздав зерно істини, що проросте паростками віри та добра... У костюмі небесного покровителя була жінка-волонтер, що супроводжувала учасницю школи Марічку Лазарович. Театралізована сценка «Розмова людини з Ангелом» прозовий твір, що написала Марічка, прозвучав у авторському виконанні. Діалог з представником небесних сил і простої людини, яка просить благодаті та милості Божої для себе, ближніх, жінка-інвалід присвятила всім учасникам школи майстерності.
По завершенні урочистостей гості й учасники вирушили в захопливу подорож-екскурсію життєвим шляхом Павки Корчагіна, героя книги Миколи Островського «Як гартувалася сталь». Описані в цій книзі події тісно переплітаються з історичними подіями Шепетівщини.
Майстер-класи з живопису, травоплетіння, журналістики й поетики розпочалися у вівторок. Кожен учасник заздалегідь виконав домашнє завдання у відповідному напрямку роботи школи. Оцінюватимуть і навчати муть учасників школи досвідчені майстри народного мистецтва області, члени Національної спілки журналістів України — Леся Туровська та Національної спілки письменників України — Петро Маліш.
День за Днем