Таких топогеодезичних центрів по Україні лише 2. І знищити наш шепетівський не дала війна. Фахівці працюють в інтересах Збройних Сил України. Основне їх завдання - демаркація кордонів та контроль прив’язки до місцевості. В еру новітніх технологій та GPS-систем паперові карти не можна недооцінювати, адже в електронну базу даних може проникнути ворог та змінити координати.
Вивозять карти на місце призначення в металевих контейнерах. За потреби в спеціальних умовах можна внести зміни в позначки місцевості та роздрукувати їх на принтері. Для цього в топогеодезичному центрі є спеціальні автомобілі. Головне не забувати за заправку картриджів для принтера.
Поряд зі старими картами ще радянського друку, в центрі частково оновили картографічну базу.
На 22 гектарах військові геодезисти відточують хист налагодження та калібрування навігаційних приладів. Використовують військові в основному тахіометри іноземного виробництва. Для кращої якості обстеження місцевості геодезисти беруть дані з пунктів державної геодезичної мережі, яка частково в нашій країні зруйнована. Завдає труднощів нашим військовим під час виконання завдань і застаріла технічна база.
За час проведення антитерористичної операції 30 відсотків особового складу частини вже побували в зоні бойових дій. Три місяці топографи та геодезисти допомагали нашій армії. Автомобілі навіть потрапили під потужний обстріл «Градів» . На щастя, ніхто з військових не постраждав, а техніку вже полагодили.
Тепер військові з новими силами готуються до ротації та сподіваються на докомплектацію штату - кваліфікованих спеціалістів тут вкрай бракує.
Свого часу спеціальності топографа та геодезиста не користувалися особливою популярністю серед студентів при вступі до військових вишів. Та теперішня ситуація на Сході показала - непотрібних військових професій не буває.