Що таке пінопласт і де його використовують

Пінопласт - це теплоізоляційний матеріал, який являє собою спінені (кулясті) пластикові маси (газонаповнені пластмаси), завод пенопласта виготовляє його з полімеру, і через повітря, його щільність його набагато нижче, ніж у сировини.

Крім теплоізоляційних властивостей, пінопласт володіє звукоізоляційними властивостями.

Найбільшого поширення набули поліуретанові пінопласти, ПВХ пінопласти, фенолформальдегідні, карбамідно-формальдегідні пінопласти і полістирольний пінопласт. Залежно від виду пінопласту і технології його обробки виробляють пінопласт різної щільності, пружності, механічної міцності. Область застосування пінопласту обумовлюється його характеристиками.

Найчастіше люди використовують безпресовий пінополістирол. Кулясті гранули створюються в процесі полімеризації стиролу. Пінопласт ПСБ-С (пінополістирол, стиропор) відомий як теплоізоляційний матеріал, він складається з газу на 98% завдяки мікроскопічним осередкам.

У пінопласту існує температурний діапазон, в якому він зберігає свої властивості і структуру.

Плюси використання пінопласту:

  1. Пінопласти застосовуються в будівництві, як теплоізоляція, і для упаковки не є токсичним матеріалом, деякі види пінопласту використовуються для упаковки їжі і для виготовлення одноразового посуду. Проте, при нагріванні можуть виділятися шкідливі речовини.
  2. Завдяки великому відсотку повітря в структурі пінопласту, він дуже легкий матеріал, це полегшує його монтаж і укладання, з подібною роботою впорається і одна людина. Маючи малу вагу, пінопласт не створює додаткового навантаження на несучі конструкції
  3. Пінопласт не піддається агресивному впливу мікрофлори і не створює для неї сприятливого середовища.
  4. Обробляти пінопласт можна будь-якими підсобними інструментами, а саме: гарячим дротом, пилою, ножем. Але, якщо використовуються гарячі методи різання, то робота виконується на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні.

Як і у будь-якого будівельного матеріалу у пінопласту є свої обмеження в застосуванні:

  1. Пінопласт, зокрема пінополістирол, може руйнуватися при попаданні багатьох технічних рідин (ацетон, бензол, дихлоретан) і їх парів. Це потрібно мати на увазі при виборі лакофарбових матеріалів в обробці і будівництві. На пінополістирол не впливають прості ефіри, феноли, вода, нижчі спирти і низькомолекулярні аліфатичні вуглеводні.
  2. На українському ринку часом зустрічаються пінопласти, заборонені для використання в будівництві в більшості країн, це такі як карбамідо-формальдегідний пінопласт і його різновиди.

Де застосовують пінопласт

  1. За рахунок своєї структури - осередки повітря розділені тонкими стінками - пінопласт володіє чудовими теплоізоляційними і звукоізоляційними властивостями - універсальний тепло- і звукоізолятор в будівництві, як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування. Це такі промислові вироби як листовий пінопласт, пінопласт шкаралупа для ізоляції труб.
  2. Пінопластом заповнюють відсіки маломірних суден, що підвищує їх плавучість.
  3. З пінопласту виготовляють поплавки і рятувальні жилети, нагрудники.
  4. Для транспортування донорських органів та інших потреб в медицині виготовляють медичні тари.
  5. У будівництві і обробці використовують в якості незнімної опалубки, політермах, полістиролбетон.
  6. У приладобудуванні пінопласт служить теплоізолятором, наприклад, в холодильниках.
  7. Також пінопласт - це упаковка для різних тендітних і дорогих товарів, підкладка для харчових продуктів, одноразові "тарілки".
  8. Часто декоративні елементи виконуються з пінопласту, це внутрішня і зовнішня обробка будівель, приміщень, плінтуси, стельова плитка, архітектурний декор (пінопластові "ліпнина"), ялинкові іграшки, декор для саду та багато іншого.
0
репостів
0
репостів