Як з'явився клінінг або народження бізнес-прибиральників.

Клінінг в сучасному значенні з'явився в Англії приблизно 100 років тому. Тоді винахідливі британці створили компанії, що спеціалізуються на прибирання приміщень і організації всіх необхідних для цього деталей. Оскільки Англія була батьківщиною клінінгу, то і назва він бере з англійської мови (clean - чистий).

І так, визначення Клінінг сьогодні звучить так - професійний догляд за сучасними оздоблювальними матеріалами із застосуванням професійних миючих засобів, прибирання приміщень за найвищими стандартами спеціально навченими фахівцями на професійному обладнанні, повне надання клієнту сервісу найвищого рівня з максимальним професіоналізмом.

Сьогодні збиральний сервіс Європи перетворився на величезну індустрію з річним оборотом близько 20 мільярдів євро. Лідирують по грошовому обороту в клінінгу - Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія. Професійні клінінгові компанії в цих країнах практично витіснили прибиральників за наймом.

Для України - це досить новий вид бізнесу, який з'явився після розвалу Радянського Союзу. На території колишнього СРСР перші клінери з'явилися в 1993 році в Москві. Через 5 років в Україні народилися свої клінінгові компанії. Як от для прикладу https://magnus.in.ua/poslugi/generalne-pribirannya-kvartir-i-kotedzhiv/

Сьогодні українці все більший інтерес проявляють до професійних прибиральникам. Статистика говорить про постійне зростання кількості клінінгових компаній щороку. Так, наприклад, за останні вісім років в Києві їх з'явилося близько півсотні.

Клінінгову компанію організувати може будь-який підприємець - ліцензування відсутня, а сертифікація подібних послуг добровільна. В Європі для створення клінінгової компанії необхідно отримати диплом фахівця в даній області. Компанії без ліцензії на великі і складні об'єкти не запрошують.

Клінінгові організації надають як видимий результат, так і невидимий, але дуже значущий і відчутний :).

До видимих ​​неозброєним оком послуг можна віднести комплексне прибирання приміщень (щоденну і разову), прибирання приміщень після будівництва та ремонту, догляд за сучасними оздоблювальними матеріалами, очищення скляних поверхонь (вікон, вітражів і т.п.), послуги хімчистки (лінолеум, меблі, килими та килимові покриття), чищення фасадів будівель, дахів від снігу.

Серед відчутних - чистка вентиляцій, систем опалення, каналізацій, послуги дезінфекції, знищення щурів, дезінсекції та промисловий альпінізм.

Професійний аналіз ринку клінінгових послуг в Україні ще не зроблений, але можна з упевненістю сказати: річний оборот в тисячі разів менше європейського, так, що клінінговим компаніям є куди прагнути!

0
репостів
0
репостів