ЗАВОД "КМ"

Профнастил - це сучасний, зручний і універсальний матеріал, який використовується для облицювання або в якості покрівельного покриття, що має вигляд гофрованих листів хвилястою або трапецієподібної форми, що отримується за рахунок поступового профілювання гладкого сталевого оцинкованого листа з захисним полімерним покриттям або без нього.

Незважаючи на те, що профнастил є сучасним будівельним матеріалом, який з'явився на ринку України відносно недавно, він був відомий вже 200 років тому. zavodkm.com.ua/profnastil/Металеві покрівлі, виконані спочатку з олова, а пізніше і з стали, широко використовувалися по всьому світу. Даний покрівельний матеріал часто був єдино можливим варіантом облаштування дахів для фермерів Північної Америки, підкорювачів пампасов Південної Америки, для робітників на золотих копальнях Південної Америки і т.д. Хоча така покрівля значно програвала по красі традиційним покрівельним покриттям, її невелика вага дозволяв без проблем здійснювати доставку в далекі і важкодоступні райони, що, поряд з легкістю монтажу і значним терміном служби створило широкий попит на металеві гофровані листи.

Перші профільовані листи виготовлялися вручну на спеціальних пристроях з трьома синусоїдними валками. Вперше операція гофрування була запропонована англійським інженером Генрі Палмером в 1820 г, що, поряд з використанням методу гарячого оцинкування, що з'явився також в 20 рр 19 століття, створило всі передумови для широкого використання процесу гофрування.

На сьогоднішній день профнастил знайшов широке застосування в приватному і промисловому будівництві. Його можна використовувати при:

- будівництво котеджних будинків;

- зведення тимчасових і постійних парканів та огорож;

- незнімної опалубки перекриттів і фундаменту;

- монтажі нової покрівлі або заміні старої на промислових, виробничих, житлових або складських об'єктах;

- облицювання стін;

- обробці стель або інших горизонтальних або похилих поверхонь, наприклад, карнизних і фронтонних звисів;

- перегородці зовнішніх елементів конструкцій;

- виготовленні гаражів, побутівок і ларьків;

- зведенні несучих конструкцій;

- перекритті аркових конструкцій;

- пристрої внутрішніх перегородок.

В даний час профнастил широко застосовується для швидкомонтованих будівель (БМЗ) промислового будівництва. Технологія БМЗ досить проста - спочатку зводиться металевий каркас, стіни з зовнішньої і внутрішньої сторони обшиваються профільованими листами, між якими знаходиться теплоізоляційний шар. При цьому, профнастилом покрита і дах, з нього виконані внутрішні перегородки. Багато автостоянки, ангари, виробничі приміщення і склади побудовані саме за цією технологією.

Найбільш широко профнастил застосовується в якості покрівельного матеріалу. Основні властивості профнастилу схожі з металочерепицею, оскільки вони виготовлені з одного і того ж сировини - холоднокатаної оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Відповідно і показники гідроізоляції, стійкості до атмосферних впливів і ультрафіолетовим променям у них цілком можна порівняти. Але пристрій покрівлі з профнастилу трохи простіше в порівнянні з металочерепицею. При монтажі профнастилу немає необхідності в спеціальному обладнанні та висококваліфікованих робітників. Уривок листів здійснюється легше завдяки відсутності поперечного профілювання. Оскільки листи профільованого листа не потрібно підбирати по візерунку або поперечної хвилі, при їх монтажі на покрівлі відсоток відходів значно знижується, особливо це відноситься до покрівель складної форми, де скати мають форму трикутника або трапеції. В кінцевому підсумку, для промислових споруд або тимчасових споруд, де краса даху далеко не головне, можна використовувати практичні варіанти з оцинкованим профнастилом, який коштує значно дешевше.

Останнім часом набирає популярність профнастил в якості матеріалу для парканів та огорож. Якщо раніше для цього застосовувалася сітка-рабиця, то з появою профнастилу її використання практично зійшло нанівець. Сітка-рабиця захищає від проникнення на територію, але не приховує її від небажаних поглядів. Профнастил відмінно справляється з обома цими завданнями. Широкий вибір кольорів і полімерних покриттів дозволяють виконати паркан з необхідними декоративними якостями, наприклад, підібравши його в тон до покрівельного покриття або до навколишньому природному середовищу. Сам же дизайн парканів, виконаних з застосуванням профнастилу, також широкий. Це може бути суцільне полотно з профнастилу, або листи профнастилу поділяються колонами з цегли або граніту, або профільований лист монтується на п'єдесталі з бетону, цегли або каменю - в загальному, політ фантазії в цьому випадку практично необмежений.

Для тимчасових огорож найчастіше застосовується оцинкований профнастил. Якщо планується його багаторазове використання, краще вибирати товщину не менше 0,5 мм, при такій його товщині він відмінно справляється з поставленим функцією, краще переносить механічну навантаження, більш стійкий до пошкоджень (а вони неминучі, якщо захищається будівельний майданчик), краще переносить багаторазовий монтаж, демонтаж і транспортування. Якщо тимчасове огородження планується використовувати одноразово, підійде профнастил з товщиною і 0,3 мм, - він прослужить кілька років, при цьому його вартість нижча.

В останні роки, у зв'язку зі збільшенням темпів будівництва, виникла необхідність в економічному, але в той же час практичний будівельний матеріал з широкою сферою застосування. І такий матеріал був знайдений - це несучий профнастил. Його можна використовувати при монтажі як теплих, так і холодних покрівель в якості несучої основи в конструкціях плоских покрівель, коли на несучий профнастил монтується щільний утеплювач, поверх якого укладаються рулонні покрівельні матеріали. Також несучий профнастил застосовується при монтажі міжповерхових перекриттів і фундаментів і в якості незнімної опалубки. Несучий профнастил характеризується високою хвилею, додатковими ребрами жорсткості, що додають велику міцність, а також підвищеною товщиною використовуваного металу (0,7-1,0 мм.). Вага несучого профнастилу складає всього 8-12 кг. / М.кв., Що набагато менше ваги традиційних залізобетонних перекриттів.

0
репостів
0
репостів