Розділ Суспільство

У місті проводять рейди по місцях торгівлі новорічними ялинками

У Шепетівці поліцейські проводять рейди по місцях торгівлі новорічними ялинками. Правоохоронці перевіряють товарно-транспортні накладні, наявність бирок на кожному дереві, а також карантинні сертифікати щодо проходження радіологічного контролю для ялинок з інших областей.

Щодо торговців було складено протоколи за торгівлю у невстановлених місцях (ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Порушникам загрожує до 255 гривень штрафу та конфіскація товару.

Поліцейські також перевіряють легальність перевезень хвойних дерев. Громадяни, які купують живу ялинку або сосну, мають бути впевнені в її безпеці та що дерево зрубано законно.

Нагадаємо, підприємці повинні мати накладну з лісництва або документи, що підтверджують наявність у користуванні земельної ділянки, на якій вирощуються хвойні дерева, відповідні маркування (чіпи зі штрих-кодом), а також сертифікат радіаційного обстеження ялинок.

Незаконні вирубки та продаж ялинок тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Порушення ст. 65 КУпАП «Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення» тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1530 гривень і на посадових осіб - від 2550 до 15300 гривень.

Якщо завдано істотної шкоди, правопорушників притягують до кримінальної відповідальності за ст. 246 КК України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу». Максимальне покарання – до семи років позбавлення волі.

Стаття 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачає накладення штрафу на громадян від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Відповідно до ч.2 ст. 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях» КУпАП, правопорушникам загрожує накладення штрафу від 102 до 255 гривень.

Статтею ст. 164 «Порушення порядку заняття підприємницькою або господарською діяльністю» КУпАП передбачено накладення штрафу від 17 000 до 85 000 гривень з конфіскацією товару.

Профілактичні заходи тривають.

Нагадуємо підприємцям, що торгівля ялинками дозволена на території ринків: м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної сотні, 23 та вул. Залізнична, 36.

Шепетівське районне управління поліції