Розділ Суспільство

За порушення карантину у Шепетівці оштрафували власницю кафе-бару

Ухвалою Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області місцеву жительку визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого  частиною першою статті 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Згідно з постановою суду, 20 березня 2021 року близько 23 год. 00 хв. громадянка В. як фізична особа-підприємець допустила приймання відвідувачів та роботу кафе-бару, що в м. Шепетівка, та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене  ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Підприємець в судовому засіданні заперечила свою вину у вчиненні проступку, пояснила, що перед запровадженням додаткових протиепідемічних заходів, разом з іншими  підприємцями приймала участь в координаційній раді при Шепетівський міській раді. Їх попередили про наступну заборону роботи закладів громадського харчування, однак велися перемовини про надання дозволу відпрацювати наступні вихідні, які припадали на 20 та 21 березня 2021 року. Засідання ради відбулося в п’ятницю, а на суботу у належному їй кафе-барі було замовлено святкування ювілею.

Суд зауважив, що не виконавши встановлені Кабінетом Міністрів України та органом місцевого самоврядування карантинні обмеження, громадянка В. свідомо поставила під загрозу життя та здоров’я інших людей, оскільки контролювати роботу  суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), яку заборонено, - є безпосереднім обов’язком власника вказаного закладу, який здійснює надання послуг громадського харчування.

Також, суд зауважує, що неповага та зухвале ставлення до вимог законодавства України, яке регулює відносини в сфері запобігання поширенню на території України особливо небезпечної інфекційної хвороби - коронавірусу COVID-19, створює загрозу життю і здоров’ю оточуючих громадян, може призвести до людських  втрат, виникнення негативних медичних та соціальних наслідків для суспільства.

Призначаючи стягнення, суд зазначив, що карантинні (обмежувальні) заходи, застосовані Кабінетом Міністрів України та органом місцевого самоврядування, з урахуванням статистичних даних щодо кількості осіб, які захворіли на коронавірус, кількості смертей від вказаної хвороби, є співмірними загрозі поширенню даному інфекційному захворюванню, спрямовані на забезпечення захисту здоров’я громадян є пропорційними переслідуваній законній меті, а з урахуванням тривалості перебування країни в умовах карантину, спалаху хвороби, є заздалегідь передбачуваними.

Постанова законної сили не набрала і може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

За повідомленням пресслужби суду

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением