Розділ Суспільство

Через COVID-19 у Хмельницькому помер митрополит ПЦУ

Автор 23 березня 2021, 20:03

У Хмельницькому на 55-му році життя помер Високопреосвященійший митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православноїх церкви України Антоній (Махота). Про це повідомив Євстратій Зоря, архієрей Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Священного Синоду, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ.

Митрополит Антоній був дбайливим архіпастирем, самовідданим трудівником на Божій ниві, щирим духовним наставником і молитовником та світлою й добросердною людиною. Нехай Господь прийме його душу в Оселі Небесні! Співчуття рідним і близьким, осиротілій пастві Хмельниччини. Царство Небесне, вічна пам‘ять і вічний спокій новопреставленому митрополиту Антонію!

Інформацію також підтвердив архімандрит Хмельницької єпархії Православної церкви України Даніїл Тарнавський. За його словами, митрополит лікувався від пневмонії, спричиненої коронавірусною інфекцією.

Ховатимуть митрополита Антонія в обласному центрі. Час та дата поки невідомі.

Митрополит Антоній (Махота) народився 8 листопада 1966 р. у селі Слатине Золочівського району Харківської області. У 1991 р. закінчив Харківський політехнічний інститут.

У священному сані – з 1991 року, з 1994 по 1995 рік служив у Кримській єпархії Московського Патріархату, перейшов до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

З березня 1995 по липень 1996 року – настоятель собору святих Володимира і Ольги УПЦ КП у м. Сімферополі, секретар Кримської єпархії. З липня 1996 р., після постригу в чернецтво та архієрейського рукоположення, ніс служіння єпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП. В 1997 р. призначений єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським УПЦ КП, відтоді очолюючи та плідно розбудовуючи цю єпархію до часу свого упокоєння.

У 2004 р. владика був піднесений до сану архієпископа, а у 2012 році – до сану митрополита. В об’єднаній помісній Православній Церкві України також ніс послух заступника голови Синодальної Статутної комісії.

0
репостів
0
репостів